В процесі роботи круглого столу обговорювалися основні тенденції світового ринку IPO, особливості деяких фондових бірж, проблеми виходу українських компаній на IPO, роль юридичних радників в цьому процесі, а також особлива увага приділялася аналізу помилок компаній, які виходять на IPO.
Як помітив із самого початку Штефан Хефервіце-президент відділу по роботі з емітентами Deutsche Bоrse AG : "Цей дуже цікавий захід по дуже суперечливій темі". І далі, протягом своєї думки, пан Хефер розповів про проблеми інвесторів і емітентів, особливості їх взаємодії, а також підкреслив, що на цьому етапі увесь процес залежить тільки від компаній і від їх спрямувань, тому як біржі вже готові.
Також пан Хефер нагадав про прийдешнє злиття Deutsche Bоrse AG і NYSE Euronext, яке вже наближається до логічного завершення, і, можливо, на початку 2012 року з'явиться найбільша у світі біржа з ринками в США, Німеччині, Франції, Португалії, Бельгії і інших країнах.
Продовжуючи тему світових ринків Андрій Дубецкийглава представництва Варшавської Фондової Біржі в Україні, повідав присутнім про те, що на ВБФ на IPO вийшли 5 українських компаній.
Ольга Демьянюк (старший юрист) і Андрій Никифоров (старший юрист) з Baker & McKenzie звернули увагу на ту роботу, яку доводиться виконувати юристам для успішного виходу компанії на IPO. До таких функцій вони віднесли юридичний аудит, виявлення ризиків, максимально можлива їх мінімізація і, як фінальний акорд, - складання проспекту емісії.
Зоя Миловановастарший юрист BEITEN BURKHARDT, підкреслила, що зараз невдалий час для виходу на IPO, та зате воно чудово підходить для підготовки до цієї процедури. Також пані Милованова виділила декілька причин небажання українських компаній виходити на ринки, серед яких невпевненість в захищеності власних інтересів і політичні риски.
По словам Олега Лиховидаглави Українського комітету IPO УПАЗИКС, а також глави комітету "Підприємців ринку фінансових послуг" Торгово-промислової Палати України, більшість українських компаній не прагнуть виходити на ринки. Вони не готові стає публічними і ділиться владою.
В якості підсумків круглого столу можна виділити два основні моменти. Перший - найбільш поширеними помилками в корпоративному управлінні є нерозуміння і відсутність практики використання українськими компаніями інституту незалежних директорів. Другий - "стандартний набір" проблем українських компаній при виході на IPO складають відсутність дозволів антимонопольних органів і проблеми з правом власності на активи.