До переліку увійшли:
- устаткування, працююче на поновлюваних джерелах енергії;
- енергоефективне устаткування, матеріали, вироби, експлуатація яких забезпечує економію і раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів;
- устаткування для виробництва альтернативних видів палива.
Податкові пільги для таких товарів передбачені ст. 158 Податкового кодексу. Правда, окрім вищеперелічених видів товарів, в такий перелік повинні входити матеріали, сировина, устаткування і комплектуючі, призначені для використання у виробництві енергії з поновлюваних джерел, а також засобу виміру, контролю і управління витратами паливно-енергетичними ресурсами.
Платник податків, що отримав право на пільгу, зобов'язаний вести окремий облік прибутку або збитків, отриманих від продажу перерахованих товарів, а увесь об'єм коштів, звільнених у зв'язку із застосуванням пільги, він повинен направляти на збільшення обсягів виробництва. Якщо ж платником податків порушена вимога про цільове використання цих засобів, він зобов'язаний визначити прибуток, звільнений від оподаткування по вказаній пільзі, сплатити з нього податок по загальній ставці в поточному періоді, а також сплатити пеню за відповідний період в розмірах, встановлених НК.