ДПАУ в листі від 25.06.2011 року № 17570/7/16-1517-16 надала роз'яснення відносно обкладення ПДВ операцій з поставки послуг у вигляді поповнення рахунків українських клієнтів на отримання послуг роумінгу за межами митної території, які надаються резидентом українським споживачам по агентських договорах з нерезидентами (операторами мобільного зв'язку).
Оскільки Україна є членом Міжнародного союзу електрозв'язку, то її взаємини з іншими членами цього союзу регламентуються міжнародними договорами. А згідно п. 3.2 НКякщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого дана Верховною Радою, встановлені інші правила, ніж ті, які передбачені НКто застосовуються правила міжнародного договору. Тому, а також тому, що правила міжнародного договору про оподаткування міжнародних послуг електрозв'язку не зазнали змін у зв'язку з впровадженням НКДПАУ рекомендувала використовувати своє лист від 27.12.2005 року № 25887/7/16-1117яким надано роз'яснення відносно порядку оподаткування ПДВ послуг міжнародного електрозв'язку.
У згаданій ДПАУ листі (також, як і в тому, що розглядається) відносно обкладення ПДВ послуг роумінгу ключову роль грає ст. 6 Регламенту міжнародного електрозв'язку. Згідно з цією статтею, якщо відповідно до національного законодавства якої-небудь країни передбачається податок на стягування такси за міжнародні служби електрозв'язку, то цим податком обкладаються, як правило, тільки ті міжнародні послуги електрозв'язку, які оплачуються клієнтами цієї країни (якщо відсутні інші угоди, що укладаються для конкретних спеціальних випадків). Тому, в листі від 27.12.2005 року № 25887/7/16-1117 зроблений висновок, що суми плати, що отримується українськими операторами телекомунікацій від операторів-нерезидентів за послуги міжнародного електрозв'язку, ПДВ не обкладаються.