Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Завтра набуває чинності Закон про пенсійну реформу

30 вересня 2011, 15:00
16395
14
Реклама

Завтра, 1 жовтня, набуває чинності Закон "Про заходи по законодавчому забезпеченню реформування пенсійної системи"що закладає основи пенсійної реформи.

Документ передбачає підвищення пенсійного віку для жінок, народжених після 1 квітня 1961 року, з 55 до 60 років. Тим, хто народився в період з 1 жовтня 1956 року по 1 квітня 1961 року, підвищення пенсійного віку буде поетапним. При цьому до 1 січня 2015 року жінки зможуть вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. Але у такому разі їх пенсія буде зменшена на 0,5 % за кожен місяць дострокового виходу на пенсію. При цьому якщо що достроково вийшла на пенсію працевлаштується, то виплата пенсії їй буде припинена.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, підвищений з 5 до 15 років. Стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком, буде підвищений для чоловіків з 25 до 35 роківдля жінок - з 20 до 30 років.

Більшість "спеціальних пенсій" чоловіка зможуть отримати по досягненню 62 роківа жінки - з віку, вказаного вище.

Для інвалідів старше за 32 роки вимоги до наявності пенсійного стажу також підвищуються. Якщо раніше після досягнення цього віку їм досить було мати 5 років стажу, то тепер потрібний 15-річний для отримання пенсії по інвалідності.

Максимальний розмір пенсії обмежений 10 прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб (на сьогодні це 7640 гривен). Правда, при цьому держслужбовцям, народним депутатам, суддям пенсія як і раніше призначатимуться у розмірі 80 % їх заробітної плати.

Нагадаємо, що Закон про пенсійну реформу був прийнятий ще 7 липня 2011 року. Але через те, що народні депутати пропустили поправку народного депутата А. Яценюка, що передбачає перерахунок пенсії для деяких пенсіонерів на підставі середньої зарплати 2009 року, а також інших небажаних для провладної коаліції норм, в документ були внесені поправки.

Детальніше про Закон читайте в матеріалі "Президент підписав Закон про пенсійну реформу".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини