Згідно з документом, від аварійних комісарів знадобляться знання таких тим:
1. Основні положення про діяльність аварійних комісарів і оцінювачів (правове регулювання питань оцінки майна, майнових прав, професійна оцінна діяльність, права і обов'язки комісарів).
2. Огляд місця настання страхового випадку і місцезнаходження пошкодженого майна, фіксація слідів і інші обставини (правила проведення огляду і фіксації слідів, складання схеми, визначення місця зіткнення або наїзду).
3. Дії аварійних комісарів і посадовців під час огляду місця настання страхового випадку і місцезнаходження пошкодженого майна.
4. Положення карного, карно-процесуального і цивільного законодавства про дії фахівців і експертів на місці настання страхового випадку і місцезнаходження пошкодженого майна (в т.ч. правила складання процесуальних документів і документів, що складаються комісаром, а також правила проведення експертизи).
5. Види експертиз і їх застосування при з'ясуванні обставин страхового випадку.
6. Права і обов'язки учасників експертизи (оцінки).
7. Основні начала оцінної діяльності (нормативно-правова і методична документація, професійні вимоги до оцінки).
8. Організаційно-методичні і процедурні питання оцінки вартості майна і наземних транспортних засобів (загальна процедура оцінки; інформація, необхідна для оцінки; технологія і організація оцінки процесу).
9. Ідентифікація наземних транспортних засобів (визначення типу ТС, кузова, року випуску, його вартості, моделі і типу двигуна; структура і змісту номера авто).
10. Оцінка пошкодженого наземного ТС (складання протоколу. калькуляція на ремонт, визначення збитків і вартості авто декількома методами).
11. Дослідження механізму наїзду (види наїзду, аналіз механізмів наїзду, дослідження наїзду в умовах недостатньої видимості).
12. Дослідження механізму зіткнення (класифікація видів зіткнення, теорема збереження кількості руху, визначення швидкості руху, аналіз механізму зіткнення).
13. Дослідження механізму об'їзду і обгону (визначення шляху і часу, інтервал і дистанція, зустрічний роз'їзд, обгін з постійною швидкістю і з прискоренням, оцінка дій учасників ДТП).
14. Оформлення матеріалів при проведенні експертиз.
15. Основних начала роботи з клієнтами (професійна етика діяльності комісарів, навички проведення переговорів, стратегія подолання стресового стану, вирішення спірних питань).
Умова відповідності аварійних комісарів кваліфікаційним вимогам містить Закон про страхування. Особи, бажаючі уперше отримати Кваліфікаційне свідоцтво, зобов'язані мати повну або базову вищу освіту, пройти курс навчання і скласти відповідний іспит. Більше того, проходити курс навчання і складати іспити аварійні комісари зобов'язані кожні три роки.
Документ набув чинності сьогодні, 26 вересня.