Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фінансування проектів нерухомості стає доступнішим

14 вересня 2011, 15:44
117
0
Автор:
Реклама

Компанія "Эрнст энд Янг" у Україні випустила аналітичний бюлетень ринку нерухомості України (за станом на липень 2011 р.), підготовлений фахівцями її відділу консультаційних послуг з нерухомості компанії "Эрнст энд Янг".
У огляді відбиті:

- основні події і тенденції розвитку усіх сегментів комерційної нерухомості в пост-кризисный період;

- вірогідні пріоритети подальшого розвитку;

- аналіз змін в національній законодавчій базі.

Так, у бюлетені аналізуються: ринок торгової нерухомості, ринок офісної нерухомості, ринок складської нерухомості, а також ринок готельної нерухомості. Згідно отриманої інформації, найбільш сегментом комерційної нерухомості, що динамічно розвивається, є ринок торгових приміщень. Це обумовлено нестачею якісних і професійних об'єктів і досить високим рівнем попиту з боку як міжнародних, так і національних гравців ринку.

Завдяки поступовому поліпшенню основних макроекономічних показників, а також збільшенню бізнес-активності, в першому півріччі 2011 року офісний сегмент комерційної нерухомості Києва демонстрував позитивні тенденції розвитку. Оскільки, об'єм нової пропозиції якісних офісних приміщень в першому півріччі 2011 року склав близько 25 000 кв.м, загальна структура ринку професійних офісних площ не зазнала істотних змін. На даний момент класу А відповідає близько 15% діючих бізнес-центрів, класу В+ - 30%, а об'єкти, які відносяться до класу B/В, займають основну частку ринку, і складають близько 55%.

У бюлетені передбачається, що в другій половині 2011 року, значного збільшення якісних офісних площ не станеться, що, найімовірніше, не викличе яких-небудь істотних коливань ставок оренди і вакантности.

Аналітика свідчить про те, що в цілому, в першій половині 2011 року, спостерігалася поступова активізація ринку оренди офісних приміщень. Поступове збільшення попиту на професійні офісні площі, в основному, відбувалося за рахунок переїзду або розширення вже діючих на ринку компаній.

Цікаво, що в середньому, на початок другого півріччя 2011 року, ставки оренди на професійні офісні приміщення складають: клас А - 30-50 доларів кв. м, клас В - 15-30 доларів кв. м в місяць з ПДВ, середній рівень вакантности в київських офісних приміщеннях складає 13%.

Відзначається, що найуразливішим для наслідків світової фінансової кризи став сегмент складської нерухомостіде з початку 2009 року практично не було зафіксовано яких-небудь позитивних змін. У першій половині 2011 року спостерігалося деяке збільшення кількості угод по оренді в сегменті складської нерухомості. В порівнянні з початком минулого року активність орендарів виросла, проте показник незайнятих площ ще досить високий, що доки не викликає росту орендних ставок.

Що стосується сегменту готельної нерухомостіто з початку 2010 року, в результаті поліпшення загальної економічної ситуації в країні, поступового відновлення ділової активності, а також збільшення об'ємів туристичних потоків, на ринку готельної нерухомості країни спостерігається поступове відновлення і відновлення цього сегменту. Сприятливим чинником для одужання сфери готельних послуг є загальний невисокий рівень розвитку готельного ринку України і його значний потенціал для подальшої експансії.

Значний вплив на активний розвиток сегменту готельної нерухомості чинить майбутній чемпіонат по Європи по футболу в 2012 році, за вимогами організаторів якого, міста, що приймають цей чемпіонат (Київ, Харків, Донецьк, Львів), мають бути забезпечені визначеному кількістю готельних номерів в різних категоріях. Проте, на сьогодні, приймаючі міста не відповідають заявленим вимогам.

Аналіз світового ринку нерухомості і сфери гостинності

Згідно аналітичної інформації, в результаті перегляду банками своїх політик кредитування і зниження процентних ставок, фінансування проектів стає доступнішим. В результаті очікуваного періоду тривалого росту і збільшення кількості транзакцій на ринку нерухомості, 42% компаній цього сегменту орієнтовані на залучення позикового або інвестиційного капіталу.

Оптимістичніші прогнози респондентів відносно активності угод по злиттю і поглинанню компаній в сегменті нерухомості. В порівнянні з жовтнем 2010 року, відсоток компаній, які планують укласти угоди упродовж наступного півріччя, збільшився з 20% до 44%.

Як і раніше, респонденти виразили досить активні плани відносно виходу на ринки країн, що розвиваються, а також стосовно інвестування в не знецінені активи. Число компаній, які планують експансію ринків, що розвиваються, за даними опитування, складає 50%, що значно вище, ніж в жовтні 2010 року.

Майже 66% компаній, працюючих в сегменті нерухомості, відмічають відсутність проблем з отриманням фінансування. Близько 70% компаній, що брали участь в опитуванні, стверджують, що показник відношення позикового і власного капіталу в їх компаніях знаходиться на рівні нижче 50%. Найбільш прийнятними джерелами фінансування на наступні 12 місяців залишаються готівкові грошові кошти (42%) і банківські кредити (32%).

За даними компанії "Эрнст энд Янг"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини