Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Асоціація суддів України прийнята в Міжнародну асоціацію суддів

14 вересня 2011, 12:00
122
0
Автор:
Реклама

Українська делегація Всеукраїнської громадської організації "Асоціація суддів України" на чолі з президентом Олегом Присяжнюком повернулася із Стамбулу (Туреччина), де з 2 по 9 вересня брала участь в роботі 54-го щорічного саміту Міжнародної асоціації суддів.

Важливим підсумком роботи органів МАС у рамках заходу стало ухвалення рішення про приєднання Асоціації суддів України в статусі повноправного члена Міжнародної асоціації суддівчому передувала тривала робота, почата ще першим президентом АСУ Олексієм Касяном. Найбільш активні заходи по підготовці до вступу були проведені в період 2010 - 2011 років, у тому числі у рамках міжнародних зустрічей.

Особлива увага МАС була приділена вивченню системи правосуддя на Україні. Вибрані Міжнародною асоціацією суддів доповідачі по Україні суддя Апеляційного суду Швейцарії Штефан Гасс і федеральний суддя США Чарльз Симпсон досліджували в період 2010 - 2011 років разом з аспектами діяльності АСУ питання забезпечення на Україні незалежності суддів і судів, реальне дотримання на Україні принципу розподілу влади на законодавчу, старанну і судову, верховенства права, а також реформування судової системи, початого в 2010 році з ухваленням Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

За переконанням президента АСУ, повноправне членство в МАС є свідченням початку успішного реформування судової системи України, поглиблення демократичних процесів в українському суспільстві, зміцнення довіри до суду, забезпечення незалежності суддів і підвищення міжнародного авторитету України як правової держави європейського типу.

МАС була заснована в місті Зальцбург (Австрія) в 1953 році як професійна неполітична неурядова організація, що об'єднує національні асоціації суддів, членом якої можна стати за рішенням Центральної ради. Вона має консультативний статус при Організації Об'єднаних Націй і Раді Європи. До складу організації входять 77 національних асоціацій і показних груп з п'яти континентів. Головною метою Міжнародної асоціації є забезпечення незалежності суду, як невід'ємної умови функціонування судової системи, а також прав і свобод людини.

Джерело: Юрпрактика.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини