На думку НКРЕ, викладеному в листі від 29.08.2011 року № 6349/11/17-11у частині забезпечення ОСМД електричною енергією з метою надання житлово-комунальних послуг, ОСМД являється "населеним пунктом".
Це аргументується тим, що основна діяльність ОСМД полягає, у тому числі, в сприянні членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних і інших послуг належної якості з обгрунтованих цін. При цьому засоби, що сплачуються власниками приміщень за надані їм комунальні послуги, можуть згідно з укладеними договорами поступати на рахунок об'єднання для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, що надають ці послуги. У випадку якщо правління об'єднання самостійно здійснює функції управителя, воно за договором з постачальниками комунальних послуг може бути колективним замовником (абонентом) таких послуг.
Таким же колективним замовником є населений пункт, який згідно п. 12.3 Правил користування електричною енергією за договором про постачання електроенергії здійснює закупівлю електроенергії у постачальника з метою її подальшого використання споживачами населеного пункту для задоволення комунально-побутових потреб населення, для технічних цілей і інших потреб населеного пункту. Закупівля електроенергії, умови її використання, проведення розрахунків регулюються засновницькими документами населеного пункту і ув'язненим договорами між споживачами населеного пункту і населеним пунктом (п. 12.4 Правив).
До того ж, згідно п. 1.2 Правив населений пункт - це юридичне особа-споживач (власник або уповноважене обличчя власника електроустановок), який об'єднує населення на певній території і утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту. Споживачі ж населеного пункту - це населення, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту і яке розраховується за використану електричну енергію з населеним пунктом.
Таким чином, оскільки правовий статус ОСМД для цілей постачань електроенергії прирівняний до статусу населеного пункту, то згідно п. 12.16 Правивдо них не застосовується нарахування підвищеної вартості різниці між фактично спожитою і договірною величиною об'єму електричної енергії і між найбільшою величиною потужності, зафіксованої впродовж розрахункового періоду, і договірною величиною потужності.