Зміни в КПК для забезпечення права підозрюваного (звинувачуваного, підсудного) на захист пропонує внести народний депутат України Сергій Мищенко (БЮТ). Що відповідає законопроект № 9112 поданий ним на розгляд парламенту.
Проект, зокрема, передбачає негайне після представлення захисником документу, що підтверджує його повноваження, винесення постанови (чи визначення) про допуск його до справи, але в усякому разі - не пізніше за 24 години з моменту вступу заяви захисника про це. До цього допуску С. Мищенко пропонує не проводити навіть невідкладні слідчі дії.
Слід зазначити, що раніше карно-процесуальне законодавство взагалі не знало такої постанови (визначення). Якщо для його видання досить підтвердження іншим документом повноважень захисника (як пропонує автор), то навіщо дублювати таке підтвердження ще і самою постановою, чи не простіше взагалі виключити норму про цю постанову і допускати захисника без нього.
Серед інших пропозицій проекту - обов'язок в 3-годинний термін скласти протокол про затримання підозрюваного (нині в КПК термін складання його не вказаний), в течію 36 годин передати до суду уявлення про узяття затриманого під варту (як про запобіжний захід).
А після закінчення 72 годин проектом передбачено звільнення затриманого, якщо відносно нього не буде обраний запобіжний захід у вигляді узяття під варту, тоді як чинне законодавство в цей термін вимагає тільки доставки затриманого до судді.
Розгляд судом скарги затриманого про безпідставність затримання за задумом автора проекту повинно передувати розгляду представлення правоохоронців про обрання відносно затриманого заходи припинення. Зараз по нормах КПК суд розглядає ці документи одночасно. Копія рішення суду за такою скаргою за проектом повинна спрямовуватися і захисникові у тому числі, а не тільки затриманому, стороні звинувачення і начальникові місця укладення.