Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни конкурентного законодавства : нові підходи до реклами

5 вересня 2011, 15:50
96
0
Автор:
Реклама

Цього літа набули чинності зміни в українське законодавство відносно удосконалення правового регулювання у сфері захисту економічної конкуренції. Зокрема, зміни були внесені в Закони "Про Антимонопольний комітет України" і "Про захист економічної конкуренції".

"Ці нововведення дозволять компаніям перевірити свою рекламу на відповідність вітчизняній нормативній базі. Підприємство повинне подати заяву в Антимонопольний комітет, сплативши встановлену суму, а той, у свою чергу представить укладення, чи відповідає реклама законодавству. Таким чином, компанія може захистити себе від стягнення астрономічних штрафів"- відмітив Володимир Щелкуновпрезидент ICC Ukraine, відкриваючи круглий стіл "Зміни конкурентного законодавства : нові підходи до реклами", який відбувся 4 серпня.

Представники ICC Ukraine, Асоціації протидії недобросовісної конкуренції, Антимонопольного комітету, юридичних фірм, in - house юристи компаній (в т.ч. фармацевтичних, таких, що входять до "групи підвищеного ризику") і фахівці з реклами і маркетингу, обговорили на зустрічі проблеми недобросовісної реклами, законодавчі нововведення, завдяки яким чесні компанії зможуть захистити свої інтереси.

Юрій КравченкоПерший заступник Голови АМКУ у своєму виступі на круглому столі відмітив, що такими позитивними змінами скористаються не усі компанії. Підприємства локальних ринків швидше за все проігнорують нові можливості, адже їм не вигідно платити таку ??суму тільки за рекомендацію. Проте для великих рекламодавців 1360 гривен - це помірна плата за те, щоб Комітет зміг оцінити усю інформацію і при необхідності призначити додаткову експертизу.

По словах Сергія ШкляраПрезидента Асоціації протидії недобросовісної конкуренції, "прийняття змін до цих законів можна оцінити тільки позитивно, оскільки бізнес отримав додаткові права, а не обов'язки". Він також виступив з ініціативою зробити рекомендації АМКУ відносно рекламних продуктів публічними, щоб кожен гравець ринку розумів логіку контролюючого органу.

Представники рекламного бізнесу позитивно оцінили ініціативи влади, проте підкреслили, що цього недостатньо. Алла БронишевскаяВіце-президент і Головний радник рекламного холдингу Atlantic Group, вважає, що для компетентної оцінки рекламних матеріалів рішень тільки АМКУ недостатньо. Для об'єктивної і професійної експертизи представлених матеріалів слід притягнути фахівців з реклами, маркетингу і психології, а також визначити підходи до реклами в кожній галузі.

З цією думкою погодився Дмитро Таранчуккерівник юридичного департаменту ВАТ "Фармак". Загальновідомо, що реклама лікарських засобів викликає найбільше дискусій, а на компанії фармацевтичної галузі накладають, мало не найбільші штрафи. Експерт зв'язує цей факт з постійним збільшенням об'ємів ринку впродовж останніх декількох років. У зв'язку з цим постало питання про повну заборону реклами лікарських засобів, проте більшість фахівців не рахують таку міру виправдано. Як відмітив пан Таранчук, на сьогодні вже існує ряд законодавчих обмежень відносно реклами фармацевтичних препаратів. "Увагу ж слід звернути на неповну і неточну інформацію в рекламних повідомленнях, оскільки лікарські препарати, на відміну від інших товарів, безпосередньо торкаються найголовнішого - людському життю" - прокоментував представник фармацевтичної компанії.

Також фахівці відмітили, що слід ініціювати створення спеціальних конкурентно-патентних судів і прийняття конкурентного процесуальний кодекс. Це допоможе спростити і удосконалити регулювання і розгляд питань, пов'язаних з конкурентним законодавством.

Учасники круглого столу дійшли висновку, що законодавство у сфері захисту економічної конкуренції, поза сумнівом, вимагає подальшого вдосконалення для створення комфортного і безпечного для споживачів реклами середовища. Прийняті ж змін, поза сумнівом, матимуть позитивний вплив на бізнес-сферу вже зараз.

На основі джерела: ICC Ukraine

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини