Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держкомпідприємництва пропонує ввести адміністративну відповідальність для ряду порушень у видачі дозвільних документів

30 серпня 2011, 16:20
822
0
Реклама

Державний комітет з питань регуляторної політики і підприємництва розробив (і розмістив для обговорення на своєму офіційному сайті) проект змін в статтю 166-10 КоАПщо передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства про видачу документів дозвільного характеру.

Справжня редакція статті встановлює стягнення за неповідомлення (чи несвоєчасне повідомлення) про відмову у видачі документу як дозвільним органом, так і адміністратором безпосередньо суб'єктові господарювання; за порушення термінів ухвалення рішення про видачу дозволу, а також за безпідставну відмову в його видачі.

Комітет вважає необхідним встановити відповідальність адміністративного характеру також за те, що про відмову у видачі дозволу дозвільним органом не буде повідомлено адміністраторові (не лише суб'єктові господарювання).

Провиною пропонують зробити не лише порушення термінів винесення ухвали, але і порушення термінів видачі документу дозвільного характеру. Переслідуватися в админпорядке будуть також (у разі ухвалення законопроекту, що розробляється) безпідставні, досконалі з порушенням закону, анулювання дозвільного документу і відмова держадміністратора в прийнятті заяви (і документів до нього) про видачу дозвільного документу.

До категорії правопорушень проект відносить не лише безпідставну відмову у видачі, але і видачу документу дозвільного характеру, якщо згідно із законом такий документ отримувати не треба взагалі. Сюди ж пропонується віднести видачу дозвільного документу на законних підставах, але здійснену за межами дозвільного центру.

І, нарешті, в статті 166 -10 КоАП Держкомпідприємництва хоче окремо виписати відповідальність чиновників місцевого самоврядування міст обласного рівня (республіканського - для АР Крим), Києва, Севастополя і чиновників держадміністрацій за незабезпечення (організаційне і матеріально-технічне) дозвільних центрів і державних адміністраторів.

Санкція за усі правопорушення, передбачені цією статтею, пропонується в розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (від 510 до 850 гривен) за умови здійснення їх уперше. Повторні впродовж року правопорушення пропонується "карати" 50 -70 мінімумами (850 -1190 гривнами).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини