У парламенті зареєстрований урядовий законопроект № 9069що встановлює принципи функціонування Фонду гарантування інвестицій на фондовому ринку. Створення Фонду спрямоване на здійснення компенсаційних виплат інвесторам - фізичним особам, які втратили свої засоби і цінні папери в результаті недоступності інвестицій.
Фонд гарантуватиме проведення компенсаційних виплат інвесторам, що втратили інвестиції внаслідок настання їх недоступності у розмірі неповернених інвестицій, але не більше максимального розміру компенсаційних виплат, що становить 20 000 гривен. Емісійні цінні папери, які звертаються на фондовій біржі, відшкодовуватимуться за вартістю, заснованою на біржовому курсі таких цінних паперів на дату здійснення інвестицій. Для відшкодування вартості неемісійних цінних паперів або емісійних цінних паперів, які не звертаються на фондовій біржі, використовуватиметься номінальна вартість.
Але те, що добре для інвесторів, буде фінансово витратним для торговців цінними паперами. Адже Фонд фінансуватиметься, у тому числі, за рахунок вступних і поточних внесків торговців цінними паперами, компаній з управління активами, корпоративних інвестиційних фондів, участь яких у Фонді буде обов'язковою. Без цього вони не зможуть здійснювати діяльність по управлінню цінними паперами.
Для отримання статусу учасника Фонду їм необхідно буде внести вступний внесок у розмірі 5 000 гривен. Розмір поточних (щоквартальних) внесків складе 0,1 % средневзвешенного розміру засобів і вартості цінних паперів, переданих інвестором в управління кожному торговцеві цінними паперами (для торговців), 0,1 % чистій вартості активів пайового інвестиційного фонду (для компаній з управління активами), 0,1 % чистій вартості активів корпоративного інвестиційного фонду (для КИФ).
Необхідність створення Фонду ГКЦБФР, яка є творцем законопроекту, пояснює тим, що компанії з управління активами і торговці, що здійснюють діяльність по управлінню цінними паперами, управляють цінними паперами, грошовими коштами і іншими активами, які належать на праві власності іншим особам. При цьому, об'єм активів, якими управляють компанії з управління активами, як правило, в десятки раз перевищує об'єми їх власних активів. Створення Фонду повинне захистити права інвесторів, підвищити їх довіру до професійних учасників ринку цінних паперів і активізувати інвестиційну діяльність.