Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Королівська пропонує значно посилити персональну відповідальність держслужбовців за перешкоду бізнесу

23 серпня 2011, 18:01
3009
4
Реклама

Черговий законопроект, націлений на захист підприємництва, представлений Наталією Королівською в парламенті. Йдеться про проекті № 9066 про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно посилення відповідальності за посадові злочини і перешкоду підприємницької діяльності.

1. Наталія Королівська ініціює зміни в КоАП:

По-перше, за дискримінацію підприємців органами влади і управління автор пропонує карати посадовців штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (далі - нмдг)тобто від 5100 до 8500 гривен. На сьогодні штраф за ці порушення складає до 15 нмдг, тобто 255 гривен. Також передбачено посилення відповідальності за порушення права на інформацію.

По-друге, автор розширює склад порушення порядку видачі документу дозвільного характерудоповнивши статтю 166-10 КоАП нормами від відповідальності за бездіяльність органів влади за призначенням держадміністратора і формуванню дозвільного центру; видачу дозвільних документів за межами центру; видачу дозвільного документу, не передбаченого законом. Санкції за такі порушення - до 500 нмдг (до 8500 гривен).

По-третє, Королівська пропонує ввести новий склад адмінпорушення з дуже значними санкціями - порушення законодавства про державну регуляторну політику.

2. Поправки передбачені і в Карний кодекс:

Пропонується посилити значно відповідальність: протидію законної госпдіяльності (ст. 206), зловживання владою або службовим станом (ст. 364), перевищення влади або службових повноважень (ст. 365), службовий підлог (ст. 366), службову халатність (ст. 367), отримання хабаря (ст. 368), незаконне збагачення (ст. 368-2), зловживання впливом (ст. 369-2), провокація хабаря або комерційного підкупу (ст. 370).

3. Крім того, депутат пропонує встановити персональну громадянську відповідальність посадовців за спричинення шкоди, незалежно від тяжкості порушення і визнання такого злочином.

Зокрема, в Цивільний кодекс передбачені зміни, що зобов'язують винен посадовець відшкодувати держоргану усю суму виплаченого відшкодування за заподіяну шкоду, навіть якщо порушення не містить ознак злочину.

Співробітників міліції планується також притягати в громадянській відповідальності, в т.ч. за порушення прав і законних інтересів суб'єктів господарювання.

4. До держслужбовцем за порушення законодавства про держслужбу запропоновано застосовувати окрім дисциплінарних стягнень матеріальні у вигляді штрафу у розмірі 10-30 % місячної зарплати.

5. Закон про звернення громадян автор проекту пропонує розповсюдити і на юрособ в частині надання ним права на звернення з питань, що стосуються їх статутної діяльностіа також захисту від розголошування отриманих при зверненні відомостей, що становлять комерційну таємницю, і втручання в їх діяльність.

Як відмічає сама автор проекту, "прийняття запропонованого законопроекту створить належне правове поле запобіганню та протидії службовим злочинам, дозволити посилити важелі впливу держави на корупційних чиновників, що у свою чергу дозволити досягти зниження рівня корупції в державі".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини