Сьогодні спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявивщо причиною непідписання закону про пенсійну реформу стала необхідність внесення в нього ряду технічних уточнень, необхідність яких з'явилася при підготовці закону до підписання. І що усі вони будуть розглянуті вже в перший день роботи парламенту. Але насправді, ці "уточнення" носять зовсім не технічних характер.
Річ у тому, що в ході голосування за законопроект № 7455спрямований на законодавче забезпечення пенсійної реформи, не відхилили поправку № 40, внесену нардепом Арсенієм Яценюком. Суть цієї поправки полягає в тому, що пенсії, нараховані згідно Закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування"із застосуванням показників середньої заробітної плати працівників, зайнятих в областях економіки України за 2006-2008 роки, підлягають перерахунку з 1 січня 2012 року із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік.
Тобто, усім пенсіонерам, пенсія яким була призначена в період з 2006 по 2008 рік, мав бути проведений перерахунок розміру пенсії з урахуванням показників середньої зарплати за 2009 рік. Розмір середньої зарплати за 2009 рік складав, за даними Пенсійного фонду, 1650,43 гривен, тоді як в 2006 - всього 928,81 грн., а в 2007 - 1197,91 грн. Відповідно, розмір пенсії пенсіонерам, яким пенсія була призначена в період з 2006 по 2008 рік, повинен був істотно збільшитися.
Поправка № 40 була підтримана профільним Комітетом ВР у справах пенсіонерів, інвалідів і ветеранів при підготовці законопроекту № 7455 до другого читання. Для того, щоб вона не увійшла до остаточного варіанту закону, депутати повинні були поставити її на голосування. І в разі, якби вона не набрала 226 голосів, вона вважалася б відхиленою. Але депутати, відхиливши більшість інших принципових опозиційних поправок, поправку № 40 пропустили. Відповідно, вона, як і інші норми, повинна була стати частиною закону. Тепер же, судячи із слів спікера, депутати мають намір її відмінити, позбавивши, таким чином, багатьох пенсіонерів підвищення розміру пенсій.
Нагадаємо, що середня заробітна плата за рік, передуючий призначенню пенсії, - найважливіший показник, який враховується при визначенні розміру зарплати для призначення пенсії, а, отже, і розміру пенсії. Розмір середньої зарплати множиться на результат ділення суми коефіцієнтів працівника на кількість місяців його стажу. У такий спосіб визначається розмір зарплати, використовуваної для призначення пенсії. Сам же розмір пенсії визначається шляхом множення цього розміру зарплати на коефіцієнт страхового стажу працівника.