На думку Мінюсту, викладеному в листі від 10.06.2011 року № 379-0-2-11-8.1засновницькі документи господарських суспільств повинні містити зведення про порядок розподілу прибутку.
Вимоги до визначення такого порядку в засновницьких документах встановлені ч. 2 ст. 57 ХК і ст. 4 Закону "Про господарські суспільства". Згідно ч. 2 ст. 57 ХК у засновницьких документах мають бути вказане найменування підприємства, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподіли прибутків і збитків, умови його реорганізації і ліквідації, якщо інше не передбачене законом. Згідно ст. 4 Закону "Про господарські суспільства" засновницькі документи повинні містити зведення про вид суспільства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників і учасників, найменування і місцезнаходження, розмір і порядок утворення статутного (складочного) капіталу, порядку розподілу прибутків і збитків, складі і компетенції органів суспільства і порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких потрібна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до засновницьких документів і порядку ліквідації і реорганізації суспільства.
В той же час, вимоги відносно періодичності виплати частини прибутку по відношенню до хозобществам, що не є акціонерними, відсутні. Вирішення цього питання віднесене до компетенції найвищого органу управління ТОВ, ОДО, якими є загальні збори учасників. Прибуток і збитки повного і командитного суспільства згідно ст. 123 ГК розподіляються між його учасниками пропорційно їх долям в статутному капіталі, якщо інше не передбачене засновницьким договором або домовленістю учасників.