Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПАУ: бербоут-чартер судів - лізингова операція

12 серпня 2011, 13:56
1792
0
Реклама

ДПАУ в листі від 25.06.2011 № 17571/7/16-1517-15 надала роз'яснення відносно оподаткування на додану вартість операцій по наданню у бербоут-чартер судів для використання перевезень вантажів за межами митної території України.

Статтею 203 Кодексу торгового мореплавання бербоут-чартер визначений як надання фрахтувальникові судновласником на підставі договору чартеру (фрахтування) за обумовлену плату і на певний час для перевезення пасажирів, вантажів і для інших цілей торгового мореплавання судна, не укомплектованого екіпажем.

Цим же Кодексом передача судна у бербоут-чартер кваліфікується як договір лізингу суднатоді як підпункт 14.1.97 пункту 14.1 статей 14 НК визначає лізингову операцію, як хозоперацию за поданням основних фондів в користування, за винятком операцій по фрахтуванню морських суден і інших транспортних засобів.

ДПАУ роз'яснює, що норми Кодексу торгового мореплавання, підтверджені Науково-практичним коментарем до статті 912 ГКвказують на те, що договори фрахтування судна на якийсь час (тайм-чартер) і договори лізингу судна (бербоут-чартер) є різновидом договору оренди транспортних засобів.

Відповідно, операції за поданням судна у бербоут-чартер навіть для використання за межами митної території України є операції за поданням послугмісце постачання яких знаходиться на території України, оскільки місцем постачання таких послуг є місце реєстрації постачальника.

Крім того, ДПАУ звертає увагу на норму підпункту 196.1.11 пункту 196.1 статей 196 НКзгідно якої операції за поданням послуг по агентству і фрахтуванню морського торгового флоту судновими агентами на користь нерезидентів, що надають послуги з міжнародних перевезень пасажирів, їх багажу, вантажів або міжнародних відправлень, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини