Міністерство економічного розвитку і торгівлі розмістило на своєму офіційному веб-сайті проект постанови КМУ про затвердження Порядку укладення державними підприємствами, установами і організаціями, а також господарськими суспільствами, в статутному капіталі яких доля держави перевищує 50%договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення і управління майном.
Документом пропонується наступний механізм укладення. Пропозиції про укладення договору відповідні підприємства і хозобщества повинні подавати тому центральному органу виконавчої влади, в сферу управління якого вони входять. Цей орган готує і подає для узгодження Мінекономрозвитку, Мінфіну і Фонду держмайна проект рішення Кабінету Міністрів про узгодження укладення договору.
Рішення КМУ про узгодження повинне містити істотні умови передбачуваного договору про: підвищенні ефективності використання держмайна; захисту майнових інтересів держави; неможливості відчуження держмайна; а також, залежно від виду договору, - про розмір долі учасників, термін дії договору, порядок розподілу прибутку, покриття витрат і внесення додаткових вкладів. Договір полягає при позитивному рішенні уряду.
Для розробки проекту рішення КМУ мають бути надані, окрім погодженого сторонами майбутньої угоди тексту майбутнього договору, нотаріально завірені копії статутів (положень) сторін; дані про виробничі потужності суб'єкта господарювання; номенклатурі його продукції; кількості робочих місць; рівні прибутковості за останні 3 року; розмірі дебіторської і кредиторської заборгованості (в т.ч. простроченою); про реєстрацію прав власності і користування будовами і земельними ділянками; перебуванні майна в запоруці (в т.ч. податковому), оренді, лізингу.
Про іншу сторону договору надаються дані по реєстрації і дані, що підтверджують її можливість виконати майбутні договірні зобов'язання. Обов'язково також, окрім іншого, і обгрунтування переваг з розрахунками і вказівкою економічного ефекту від майбутнього укладення договору.