Питання оподаткування матеріальній допомозі податком на прибутки фізичних осіб освітила Державна податкова адміністрація в листі № 11552/6/17-0715.
На думку ДПАУ, матеріальна допомога, що має систематичний характер і що виплачується усім або більшості працівників (допомога на оздоровлення, якщо вона передбачена колективним договором, галузевою угодою, положенням про оплату праці і так далі), прирівнюється в цілях оподаткування до заробітної плати, уся її сума включається в оподатковуваний місячний дохід і до неї застосовуються ставки НДФЛ, передбачені пунктом 167 НК з урахуванням пункту 164.6 НК.
Нецільова добродійнау тому числі - матеріальна, допомога, що носить разовий характер (по заявах у зв'язку з особистими обставинами, на дозвіл соціально-побутових проблем і тому подібне, що надається не під певні умови і напрями витрачання - пункт 170.7.1 НК) не включається у оподатковуваний дохід, якщо вона не перевищує суми граничного розміру доходу. Граничний розмір доходу встановлюється відповідно до пункту 169.4.1 НК і на 2011 рік складає 1320 гривен.
Торба, що перевищує вказаний розмір, в оподатковуваний дохід включається і підлягає оподаткуванню по пункту 167.1 НК. Платник податку при отримання добродійної допомоги, що перевищує 1320 грн., зобов'язаний подати річну податкову декларацію з вказівкою суми допомозі згідно з пунктом 170.7.3 НК.