Згідно з текстом законопроекту "Про заходи по законодавчому забезпеченню реформування пенсійної системи" № 7455, підготовленому до другого читаннятекст ст. 26 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" запропоновано викласти в наступній редакції: "Особини мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками - 55 років та наявності страхового стажу не менше п'ятнадцяти років". Тобто, пенсійний вік для жінок залишається на колишньому рівні! Також, не відбулося підвищення пенсійного віку для чоловіків до 62 років, у тому числі тих, хто перебуває на держслужбі.
Підвищується тільки стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, - з 5 до 15 років. При цьому стаж, необхідний для отримання мінімальної пенсії за віком, також залишається на колишньому рівні: 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.
Крім того, Законом передбачається обмеження максимального розміру пенсіїяке залежатиме від страхового стажу, і не торкатиметься осіб, яким пенсія призначена до ухвалення Закону. Так, максимальний розмір пенсії для осіб, що відпрацювали від 10 до 15 років складуть 10 прожиткових мінімум для осіб, що втратили працездатність. Для осіб, що відпрацювали понад 30 років, - 14 прожиткових мінімумів.
За кожен повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку при у разі відстрочення виходу на пенсію (тобто, при виявленні бажанні отримувати пенсію з пізнішого віку) строком до 60 місяців розмір пенсії збільшуватиметься на 0,5 %. Понад 60 місяців - на 0,75 %
Таким чином, пенсійна реформа, швидше за все, виявиться зовсім не такою страшною, як вона здавалася спочатку. І найбільш соціально гострі моменти з неї були виключені.