Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлений порядок контролю за медичною практикою, що ліцензується

15 червня 2011, 10:15
960
0
Реклама

Сьогодні набуває чинності наказ Мінохоронздоров'я, яким затверджений Порядок контролю за дотриманням Ліцензійних умов здійснення певних видів господарської діяльності, що ліцензуються, в області охорони здоров'я.Одночасно втрачає силу колишній. Його дія поширюється на усі медичні заклади, незалежно від форми власності і організаційно-правової форми суб'єктів господарювання, що створили їх, і на діючих в цій сфері фізосіб-підприємців, що отримали ліцензію. Проводити перевірки по новому Порядку будуть тільки органи Мінохоронздоров'я, Держкомпідприємництва, зважаючи на його ліквідацію, позбувся таких повноважень.

Контроль за діяльністю ліцензіатів здійснюється, як і раніше, шляхом проведення планових і позапланових перевірок по місцю діяльності. Новий Порядок уточнює, що планові перевірки проводяться по квартальних планах, що стверджуються до 25 числа місяця, передування тому кварталу, на який перевірки плануються. Плани можна побачити в Інтернеті на офіційному сайті Мінохоронздоров'я. Про їх проведення, крім того, ліцензіат письмово повідомлятимуть за 10 днів (раніше - за 5 днів).

Зате час проведення планової перевірки продовжили на 5 днів: тепер вона може тривати не більше 15 робочих днів (для малого підприємництва - 5 днів). Продовження її прямо заборонене.

Позапланові перевірки проводяться по підставах, передбачених в Законах. Вона може торкатися тільки тих питань, необхідність перевірки яких і стала основою для її проведення. Усі ці питання повинні вказуватися в посвідченні на проведення перевірки. Про позапланову перевірку ніхто заздалегідь не попереджається. Термін її не може перевищувати 10 робочих днів (для малого підприємництва - 5) і також не може бути продовжений (раніше універсальний термін перевірки (і плановою, і позаплановою) складав 5 днів з можливістю продовження ще до 5 днів).

Під час перевірок посадовці Мінохоронздоров'я, як і раніше, можуть знайомитися з усіма необхідними документами і матеріалами, що стосується госпдіяльності по медичній практиці, отримувати копії необхідних документів, отримувати письмові пояснення від ліцензіата, вимагати припинення порушень законодавства, припинення дій, що заважають перевірці, посилати ліцензіатам обов'язкові для виконання приписи.

Вони не можуть втручатися в медичну діяльність під час перевірки, зобов'язані забезпечити нерозголошування комерційної таємниці, ознайомити ліцензіат з результатами перевірки і надавати йому консультативну допомогу.

У ліцензіата є зобов'язання допустити до перевірки посадовців Мінохоронздоров'я, але він може цього не робити, якщо:

- порушена періодичність перевірок, передбачена законом;

- посадовець не пред'явив службового посвідчення і не надав копій посвідчення (напрями) на проведення планової або позапланової перевірки (чи пред'явило ті, що не відповідають закону документи).

Раніше це право ліцензіата прямо прописано не було.

При цьому завжди слід враховувати, що, згідно з новим Порядком, акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки є основою для анулювання ліцензії.

Перевірки проводяться тільки у робочий час ліцензіата, встановлене правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Ліцензіат може бути присутнім при перевірці, отримувати акт перевірки, надавати пояснення і зауваження до цього акту, оскаржити неправомірні дії Мінохоронздоров'я і його посадових облич. Як ліцензіат, так і перевіряючі можуть фіксувати процес перевірки засобами аудіо- і відеотехніки.

В цілях проведення перевірки має бути виданий наказ, на підставі якого оформляється посвідчення на проведення перевірки. Посвідчення це дійсно лише в період, на який воно видане.

За результатами перевірки складається акт. Форма акту для планових перевірок затверджена наказом Мінохоронздоров'я № 1033 від 23.11.2010 року. Акт для позапланових перевірок повинен мати форму, приведену в доповненні до самого Порядку. Акти складаються в 2 екземплярах, один з яких залишається у ліцензіата. У актах не повинно бути відомостей, не підтверджених перевіркою.

При виявленні порушень Ліцензійних умов перевіряючі видають припис про усунення порушень. Воно видається не пізніше 5 днів з дати складання акту. Усунення порушень в строк і письмове повідомлення про це позбавляє від проведення позапланової перевірки.

Ліцензія може бути анулювана при складанні перевіряючими наступних актів: про повторне порушення ліцензійних умов; про встановлення факту передачі ліцензії іншій особі; акт про невиконання розпорядження про усунення порушень; про неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов; про відмову ліцензіата в проведенні перевірки (у колишньому варіанті Порядку такої основи не було).

Рішення про анулювання приймається впродовж 10 днів після складання цих актів, а набуває чинності через 30 днів після прийняття (раніше - через 10 днів).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини