Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Допрацьований проект Закону про вибори в Раду

31 травня 2011, 13:45
613
0
Реклама

Міністерство юстиції України опублікувало на своєму веб-сайті для обговорення допрацьований проект Закону "Про вибори народних депутатів України".

Згідно з проектом вибори проводяться по змішаній системі: половина парламенту обирається по пропорційній системі в загальнодержавному виборчому окрузі, тобто за партійними списками, половина - по мажоритарній системі відносної більшості.

Прохідний бар'єр для партій згідно з проектом збільшений до 5% (зараз - 3%).

Блоки партій у виборах брати участь не будуть. Виборці не зможуть голосувати "проти усіх" унаслідок відсутності у бюлетенях такої графи.

У одномандатних округах кандидати можуть балотуватися в порядку самовыдвижения.

Виборчий процес тривати 90 днів. Виборчі дільниці створюються з числом виборців від 20 до 2500 виборців.

При формуванні окружних і дільничних виборчих комісій кандидатури майбутніх членів в обов'язковому порядку вносяться політичними партіями, фракції яких зареєстровані в парламенті (по 1 представникові від кожної), а також іншими політичними партіями (але вже за залишковим принципом).

Кількість членів ОИК не може бути менше 12 і більше 18 чоловік. Дільничні виборчкоми створюються в складі: 10-18 чоловік для малих виборчих дільниць, 14-20 чоловік - для середніх і 18-24 чоловік - для великих. Якщо кількість виборців не перевищує 50 чоловік, дільничний виборчком може бути створений у кількості 4-6 чоловік.

Членство в комісії може бути припинене достроково за заявою її члена про складання повноважень.

Засідання комісій повноважні за умови присутності не менше половини їх складу. Рішення приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів від присутніхале не завжди. Так, на засіданні комісії в день голосування при підрахунку голосів, встановленні підсумків голосування, у разі присутності менше 2/3 від складу комісії, рішення приймається не більшістю, а не менш ніж 2/3 голосів від числа присутніх.

Виборчі фонди партій і кандидатів в одномандатних округах можуть формуватися як за рахунок власних засобів відповідно до партії і кандидата, так і за рахунок добровільних внесків фізичних облич Внесок на користь партії не може перевищувати 400 розмірів мінімальних зарплат, на користь кандидата в депутати в одномандатному окрузі - 20 розмірів мінімальних зарплат.

Допускається голосування вдома для тимчасово не здатних самостійно пересуватися. З цією метою їм необхідно переслати поштою або передати іншою особою власноручно написана заява.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини