Кабінет Міністрів законопроектом № 8571 запропонував зміни в Закон "Про зовнішньоекономічну діяльність" у процедурі застосування заходів у відповідь на дискримінаційні і недружні дії в зовнішньоекономічній діяльності.
Встановлення фактів дискримінаційних дій віднесено до компетенції Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яка повинна винести те, що відповідає рішення на підставі матеріалів розслідування, що проводиться органом виконавчої влади з питань економічної політики.
Заходи у відповідь вживаються внаслідок дискримінаційних і недружніх дій інших держав, митних союзів і економічних угрупувань.
До компетенції Верховної Ради як органу влади, що здійснює державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності, віднесено вжиття наступних заходів у відповідь : встановлення повної або часткової заборони (ембарго) на торгівлю, позбавлення режиму найбільшого сприяння або пільгового спеціального режиму. Кабінет Міністрів може впроваджувати в якості міри у відповідь режим ліцензування імпорту товарів.
Усі перераховані заходи можуть бути вжиті на основі звернення двох центральних органів виконавчої влади - органу з питань економічної політики і органу з питань формування і реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин. Це звернення, у свою чергу, формується на підставі рекомендації Міжвідомчої комісії, що встановила факт дискримінаційних дій.