У Службі безпеки України вважають за доцільне відмінити карну відповідальність за провокацію хабаря суддям з метою підвищення ефективності викорінювання цього явища в їх рядах.
Про це заявив начальник управління головного управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю СБУ Віктор Трепак у рамках круглого столу на тему "Корупція і судова влада", який організував Інститут української політики.
Він відмітив, що для викорінювання основних джерел суддівської корупції мають бути задіяні усі державні і громадські інститути. "Важко здолати корупцію в суді, коли громадяни самі шукають шляхи, як занести судді гроші"- підкреслює В. Тріпак.
При цьому, як відмітив В. Тріпак, для підвищення ефективності боротьби з корупцією вимагається законодавчо передбачити можливість провокації чиновників. "Якби законодавець відмінив цю норму, і нам самим можна було провокувати хабар судді, ми б могли краще працювати у викорінюванні хабарництва"- сказав він.
Відмітимо, що нині статтею 370 УК передбачена карна відповідальність за провокацію хабаря. Під провокацією хабаря розуміється свідоме створення службовим обличчям обставин і умов, що обумовлюють пропозицію або отримання хабаря, щоб потім викрити того, хто дав або узяв хабар.
Максимальне покарання за такий злочин складає позбавлення волі на строк до 5 років. Крім того, застосовується штраф від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів (тобто від 4250 грн. до 8500 грн..).
Кваліфікованим складом цього злочину є його здійснення службовим обличчям правоохоронних органів.
У такому разі позбавлення волі може складати 7 роківа штраф від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів (тобто від 8500 грн. до 12750 грн..).