Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГКЦБФР роз'яснила питання переходу на нові норми про акціонерні товариства

27 травня 2011, 11:32
1833
0
Реклама

У роз'ясненні ГКЦБФР від 20 травня 2011 року № 7 (затверджено наказом Комісії від 20 травня 2011 року № 526) йдеться про застосування окремих положень Закону "Про акціонерних суспільства" у зв'язку з втратою сили норм Закону "Про господарські суспільства" в частині, що стосується акціонерних товариств.

ГКЦБФР відмічає, що пунктом 5 розділу XVII "Завершальні і перехідні положення" Закону "Про акціонерні товариства" передбачено, що статути і внутрішні положення ОА, створених до набуття чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність його нормам не пізніше за два роки з моменту набуття чинності його.

Це означає, що АТ зобов'язані:

- внести зміни в статути, які у тому числі передбачають зміну найменування АТ з ВАТ або ЗАТ в публічне або приватне, а також виконання усіх інших вимог Закону в статутах суспільств;

- приведення внутрішніх положень суспільства у відповідність вимогам Закону.

Акціонерні товариства, які не виконали ці вимоги до 30 квітня (включно)порушили вимоги Закону і зробили правопорушення на ринку цінних паперів.

При цьому, з урахуванням положень про зворотну силу закону, до дій, пов'язаних із скликанням і проведенням загальних зборів АТ, що не привело свій статут і внутрішні положення у відповідність Закону, якщо такі дії були розпочаті до 30 квітня (включно), застосовуються вимоги законодавства, що діяло на той моменту тому числі, Закону "Про господарські суспільства".

Інші дії із скликання і проведення загальних зборів повинні здійснюватися на підставі Закону "Про акціонерні товариства".

Крім того, враховуючи особливості організаційно-правових форм АТ, законодавче регулювання порядку звернення акцій, що передбачене Законом "Про акціонерні товариства", стосується публічних АТ, повинно застосовуватися у ВАТ, а положення, що відносяться в приватними АТ, повинні застосовуватися до ЗАТ.

Відносно зміни найменування АТ з ВАТ або ЗАТ на публічне або приватне треба відмітити, що 8 квітня 2011 року парламентом прийнятий Закон яким вносяться зміни в ГК, Закони "Про акціонерні товариства" і "Про цінні папери і фондовий ринок".

Суть цих змін в тому, що з'явилася норма, згідно якої, при вказівці типу акціонерного товариства, замість використання словосполучення "публічне акціонерне товариство" можна використовувати словосполучення "відкрите акціонерне товариство".

Детальніше об це Законі читайте в матеріаліЛІГА :ЗАКОН Парламент дозволив існування ВАТ разом з ПАО.

Цей Закон не набув чинності, оскільки був ветований Президентом, який 6 травня направив до парламенту свої пропозиції з цього питання. Суть цих пропозицій полягає в тому, що Закон треба відхилити в цілому, оскільки його положення нівелюють норми Закону "Про акціонерні товариства", суперечать загальноєвропейській практиці визначення типів АТ, і, крім того, є "індульгенцією", для суспільств, що не виконали своєчасно вимоги законодавства про приведення своїх статутів і положень у відповідність нормам Закону "Про акціонерні товариства".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини