Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд пропонує оновлену процедуру банкрутства

24 травня 2011, 14:03
3160
0
Реклама

Уряд презентував у Верховній Раді свій законопроект № 8531 - новий текст нині існуючого Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом".

Проектом скорочуються терміни розгляду справ про банкрутство: заяви про порушення справ про банкрутство судом прийматимуться впродовж 3 днів (замість існуючих 5-ти), підготовче засідання має бути проведене не пізніше 14 дня з дня винесення судом про прийняття заяви.

Обмежується і термін процедури розпорядження майном - 100 календарними днями. Санація не може перевищувати 18 місяців, ліквідаційна процедура - 12-ти.

Інформація про збудження поділа про банкрутство викладатиметься у мережі Інтернет - на офіційній сторінці Вищого господарського суду України - не пізніше наступного дня після прийняття відповідного визначення. Доступ до сторінки буде вільним і безкоштовним.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів діятиме з моменту винесення відповідної ухвали судом на підготовчому засіданні.

Продаж майна боржника (окрім продукції, виготовленої в процесі звичайної господарської діяльності) відповідно до пропозицій КМУ можливий тільки на аукціонах. Укладення кожного окремого договору вважається окремим аукціоном.

Оцінювати майно, що бере участь в ліквідаційній процедурі, буде сам ліквідатор. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу, згідно з проектом, буде уся сукупність визнаних вимог кредиторів.

Новим бачиться уряду і порядок призначення судом "арбитражних керуючих" - на основі автоматизованого відбору (за імовірнісним принципом).

Кредитори, що пропустили терміни для пред'явлення претензій, проте, матимуть право на задоволення своїх вимог, але тільки аж в 5-у чергу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини