23 травня 2011 року набув чинності Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" відносно імпорту і експорту спирту, яким змінено визначення коньячного спирту, а також врегульовані деякі питання ліцензування.
Згідно старої редакції Закону "Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" спирт коньячний - це спирт, отриманий шляхом переробки коньячних виноматериалов за спеціальною технологією для подальшої багаторічної витримки у контакті з деревиною дуба.
У новій редакції цієї норми умова "у контакті з деревиною дуба" замінена на "у дубовій тарі або нержавіючих чи емальованих ємностях з дубовою клепкою".
По-перше, таким чином, норми Закону приведені у відповідність з визначенням коньяків, даним в Законі "Про виноград і виноградне вино". А по-друге, це виключає фальсифікацію коньячного спирту шляхом додавання в сировину подрібненого дуба і дубового грануляту і тому подібне
Крім того, тепер суб'єкти господарюванні, що отримали ліцензію на виробництво коньяку і алкогольних напоїв за коньячною технологією, мають право здійснювати оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим без отримання окремої ліцензії.
У колишній редакції йшлося тільки про торгівлю без окремої ліцензії коньячним спиртом.
В той же час плодовий спирт зник з норми про імпорт, експорт і оптову торгівлю спиртом, яка могла здійснюватися на підставі ліцензії тільки держпідприємствами.
Річ у тому, що плодовий спирт робиться за коньячною технологією, відповідно, імпорт, експорт і оптова торгівля їм не повинні здійснюватися за умовами, передбаченими для етилового спирту.
У відповідність описаним змінам приведена і норма про ліцензування спирту коньячного і плодового (частина 3 ст. 14 Закону).
Таким чином, Закон, що набув чинності, спрямований на усунення існуючих невідповідностей в законодавстві, а також на те, що перешкодило фальсифікації коньяку.