Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнятий за основу проект Закону про земельний кадастр. Коментар АТ Arzinger

19 травня 2011, 16:00
3905
0
Реклама

Сьогодні, 19 травня, депутати прийняли за основу законопроект про Державний земельний кадастр № 8077поданий депутатами Валерієм Бевзенко (ПР), Романом Ткачом (НУНС) і Русланом Лукьянчуком (БЮТ).

Цей Закон - один з двох законів (другий - про ринок земель)з прийняттям яких, згідно з пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексузв'язується зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Більше про проект № 8077 читайте в матеріалах "У парламенті зареєстрований проект Закону про Державний земельний кадастр"; "Проект закону про земельний кадастр: відомості кадастру будуть доступні в мережі Інтернет"; "Проект закону про земельний кадастр: коли земучасток стає об'єктом громадянських прав"; "Проект земельного кадастру : реєстрація земучастков"; "Проект про земельний кадастр: держакти на землю зникнуть" і "Проект про земельний кадастр: коло осіб, що мають право на витягання".

ЕКСПЕРТНА ДУМКА

Тимур Бондарев,

керівний партнер АТ Arzinger

Прокоментував для ЛІГА :ЗАКОН основні нововведення цього Закону керівний партнер адвокатського об'єднання Arzinger Тимур Бондарев: "Закон про Державний земельний кадастр - один з двох законів, з прийняттям яких, зв'язується зняття мораторію на продаж сільгоспземлі в Україні.

Серед найцікавіших новел, представлених в проекті, хотілося б звернути увагу на наступні.

Так, проект передбачає, що земельна ділянка виступатиме об'єктом громадянських прав виключно з моменту державної реєстрації права власності на нього в Мінюсті. У свою чергу, державна реєстрація права власності на земельну ділянку проводитиметься після його формування і реєстрації в Державному земельному кадастрі.

Реєстрація земельних ділянок в Державному земельному кадастрі здійснюватиметься шляхом відкриття Поземельної книги.

Також, в законопроекті передбачено, що з 2013 р. право власності на земельні ділянки підтверджуватиметься тільки Витяганням з державного земельного кадастру, а відомості з кадастру відображатимуться в мережі Інтернет.

У відомості про земельну ділянку в земельному кадастрі також включатиметься інформація про власників (користувачах) і про зареєстровані речові права на нерухомість.

По суті, проект Закону про Державний земельний кадастр описує порядок ведення земельного кадастру, а не процес його створення. Відповідно, деякий час він не функціонуватиме в повному об'ємі, подібну ситуацію ми спостерігали, коли декілька років існував закон про державну реєстрацію прав на нерухомість - без фактичної реєстрації і реєстру. Основною проблемою, з якою існує ризик зіткнутися при формуванні земельного кадастру, - це питання достовірності і повноти наявної на сьогодні інформації про вже існуючі земельні ділянки".

_________________________

Законопроекти і коментарі до них, а також усі нові нормативно-правові акти можна без зусиль знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини