Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ліцензування роботи агентств по працевлаштуванню і заборона на оплату їх послуг безробітними запропонувало Минсоцполитики в законопроекті про зайнятість

10 травня 2011, 09:00
893
0
Реклама

Міністерство соціальної політики опублікувало проект Закону "Про зайнятість населення".

До зайнятого населення, відповідно до проекту, разом з працюючими за трудовим договором віднесені і ті, хто виконує для підприємств, установ, організацій і фізичних осіб (у тому числі фізосіб-підприємців) роботи і послуги по цивільно-правових договорах.

Проект, серед іншого, передбачає квоти на працевлаштування для осіб, не здатних на рівних умовах конкурувати з іншими на ринку праці. У разі необгрунтованої відмови таким особам в прийнятті на роботу або у випадку "невиконання роботодавцем квоти " орган держслужби зайнятості стягає з працедавця штраф у розмірі 2 мінімальних зарплат (1920 грн. на сьогодні) за кожну відмову в працевлаштуванні і за кожного непрацевлаштованого працівника у рамках квоти.

Особам передпенсійного віку, що втратили роботу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці (ліквідацією, реорганізацією, банкрутством підприємств, скороченням штату працівників) і військовослужбовцем, звільненим по скороченню штату, передбачена особлива гарантія. Якщо до необхідного для отримання пенсії віку ним залишилося не більше ніж півтора рокивони отримують пенсію достроково (за наявності страхового стажу тривалістю 25 років для чоловіків і 20 років - для жінок).

Посередництво в працевлаштуванні на роботу, причому не лише за кордоном, але і в Українівідповідно до проекту, вимагає обов'язкового ліцензування. Агентства зайнятості не можуть стягати з громадян ніяких плат за посередництво в працевлаштуванні - ні гонорарів або винагород, ні прямих або непрямих, ні повністю або частково. Послуги агентства оплачують тільки працедавці.

Ті, хто надає послуги з працевлаштування за кордоном, зможуть стягати таку плату лише у разі, якщо це передбачено договором з іноземним контрагентом (суб'єктом господарювання, бажаючим найняти працівників і що удалося до послуг агентства).

Працедавцям забороняється в оголошеннях про роботу висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру (обмеження по підлозі, зросту і тому подібне)забороняється вимагати від тих, що шукають роботу повідомляти відомості про особисте життя, а також проводити тестування, співбесіди, що мають дискримінаційний характер. Що порушили це правило каратимуться штрафом в 10-кратному розмірі мінімальної зарплати (яка складає 9600 грн. на сьогодні).

На використання праці іноземців і осіб без громадянства працедавці матимуть право лише за наявності виданого державною службою зайнятості їм і іноземцям спеціального дозволу на використання праці іноземців. Видається воно строком до 1 року для використання праці іноземців (і осіб без громадянства) на чітко певному робочому місці або посаді в певній сфері діяльності (послуг), вимагаючої спеціальної підготовки (кваліфікації).

Дозвіл видаватиметься, крім того, лише за умови, що в країні або певному регіоні відсутні кваліфіковані працівникиздатні виконувати таку роботу. Або ж якщо є достатні обгрунтування доцільності використання праці іноземних кваліфікованих фахівців. Число іноземців-фахівців не повинне перевищувати половини від загальної кількості кваліфікованих працівників, зайнятих працедавцем.

Пропонується встановити, що добровільне непрацевлаштування не може бути основою для притягнення особи до відповідальності. Без письмового згоди особи, зареєстрованої в службі зайнятості, буде заборонено поширювати про нього інформацію з банку даних служби, у тому числі, інформацію про знаходження особи на обліку в якості безробітного.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини