Пенсійний фонд в листі від 08.04.2011 № 7154/03-20 роз'яснив порядок прийняття банками розрахункових документів на виплату зарплати. Як випливає з цього роз'яснення, отримати у банків кошти на виплату заробітної плати можна тільки за умови сплати єдиного соціального внеску (ЕСВ).
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" працедавці при кожній виплаті заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої нараховується ЕСВ, одночасно з її видачею зобов'язані сплачувати нарахований на неї ЕСВ. А згідно ч. 2 ст. 24 цього Закону банки приймають платіжні доручення і інші розрахункові документи на видачу (перерахування) засобів для виплати зарплати і здійснюють їх видачу (перерахування) тільки за умови одночасного представлення платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум ЕСВ чи документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум. Порядок прийняття банками таких документів врегульований постановою ПФУ від 27.09.2010 № 21-3.
Таким чином, підприємствам не варто розраховувати на можливість сплати ЕСВ до 20 числа наступного місяцяне дивлячись на те, що саме такий граничний термін його сплати встановлений ч. 8 ст. 9 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Реальний термін сплати ЕСВ обмежується термінами виплати зарплати. А вона (зарплата) згідно ст. 24 Закону "Про оплату праці" має бути виплачена не пізніше 7 числа місяцящо йде за календарним.