Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд запропонував своє бачення фінансової системи в особливий період

28 квітня 2011, 14:32
1032
0
Реклама

Уряд представив на розгляд парламенту законопроект № 8442 про особливості функціонування фінансової системи в особливий період.

Визначення "особливого періоду" в цьому проекті немає, але з контексту ясно, що йдеться про військовий період. Зате є визначення "фінансової системи України в особливий період". Під нею розуміється організаційно-правове об'єднання засобів (усе в той же особливий період) бюджетної і банківської системи, а також засобів небанківських фінансових установ, підприємств, установ і організацій, і навіть засобів громадян.

Основними принципами організації управління фінансами в цей період названі централізація, посилення держрегулювання, забезпечення вступу максимальною суми коштів до бюджету, суворий режим економії і пошук нових джерел засобів, перерозподіл засобів між місцевим і державним бюджетами, розподіл засобів відповідно до пріоритетів і посилення платіжної дисципліни.

Серед джерел формування фінансових ресурсів держави в особливий період названі у тому числі і засоби суб'єктів господарювання будь-яких форм власності і засобу громадян. Засоби громадян притягатимуть державними цінними паперами і державними лотереями, а також у виді пожертвувань. Засоби суб'єктів господарювання окрім пожертвувань і цінних паперів притягуватимуться ще і через систему оподаткування.

Збільшення ставок податків і відміна пільг передбачені в проекті як шляху збільшення вступу засобів до Держбюджету в особливий період.

Банки в особливий період відповідно до законопроекту в першу чергу кредитуватимуть суб'єкти господарювання, що виконують державне оборонне замовлення і мобілізаційні завдання. До фінансування потреб держави в цей період притягуються тільки банки, вказані в спеціальному переліку НБУ і Кабміну. Обслуговування клієнта робитиметься на основі єдиного поточного рахункувідкритого в одному з банків.

Небанківські фінансові установи повинні будуть припинити послуги, пов'язані з перерахуванням коштів за кордон. Для НБУ передбачаються додаткові повноваження на особливий період, у тому числі визначення (разом з КМУ) частини золотовалютного резерву, що направляється до Держбюджету, встановлення валютного курсу, ухвалення рішення про припинення кредитування Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини