Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набуло чинності Положення Мінфіну про здійснення финмониторинга

26 квітня 2011, 11:51
1532
1
Реклама

26 квітня 2011 року набув чинності наказ Мінфіну від 22 березня 2011 роки № 392яким затверджено Положення про здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство фінансів України.

Дія Положення поширюється на суб'єктів господарювання що проводять лотереї або азартні ігри; що торгують дорогоцінними металами, драгкамнями і виробами з них; аудиторів, аудиторські фірми; фізосіб-підприємців, що надають послуги бухобліку. Тобто на усіх суб'єктів первинного финмониторинга, нагляд за якими здійснює Мінфін.

Положенням врегульовані наступні питання:

- призначення співробітника, відповідального за проведення финмониторинга;

- встановлення правил і розробки програм проведення финмониторинга;

- здійснення ідентифікації клієнтів і вивчення їх финдеятельности;

- виявлення финопераций, належних финмониторингу і тих, що можуть бути пов'язані, торкаються або призначені для фінансування тероризму.

Наприклад, відносно призначення відповідального за финмониторинг співробітника сказано, що такий співробітник призначається усіма суб'єктами первинного финмониторинга, окрім ведучих діяльність одноосібно без створення юрособи. Встановлені вимоги до такого співробітника, серед яких, - бездоганна ділова репутаціяяка перевіряється на підставі представлених паспорта, трудової книжки, документів про освіту і підвищення кваліфікації, довідки про відсутність судимості.

Зокрема, до повноважень відповідального співробітника відноситься проведення ідентифікації клієнта і вивчення його финдеятельности. Ці процедури включають:

- перевірку і уточнення інформації відносно особи у разі, якщо є сумніви в її достовірності і облиште;

- перевірку і уточнення інформації відносно ідентифікації, у разі зміни інформації або закінчення терміну дії документів, на підставі яких вона проводилася;

- вивчення змісту діяльності і финсостояния клієнта, відповідності финопераций клієнта специфіці його діяльності;

- здійснення моніторингу операцій клієнтів з високим (підвищеним) ризиком проведення финопераций пов'язаних з легалізацією злочинних прибутків або фінансуванням тероризму.

Характеризуючи документ в цілому, треба сказати, що він розвиває і конкретизує норми Закону "Про попередження і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму"нова редакція якого діє з 21 серпня 2010 року. У новій редакції Закон істотно відрізняється від редакції, що діяла раніше (см про це, зокрема, матеріали ЛІГА :ЗАКОН Прийнята нова редакція Закону про боротьбу з легалізацією злочинних грошей. Коментар АК Arzinger і Антилегалізація по FATF: українська кавер-версія). Треба відмітити, що в колишній редакції Закон не поширювався на вищеперелічених суб'єктів, окрім осіб, що проводять лотереї і азартні ігри.

Таким чином, прийняття цього нормативного акту обумовлене кардинальними змінами в області попередження і протидії легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом і фінансуванню тероризму.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини