Верховна Рада прийняла Закон "Про органічне виробництво" (на основі законопроекту № 7003).
Під органічним виробництвом розуміється цілісна система господарювання і виробництва харчових продуктів і для використання на нехарчові цілі, метою якого є отримання органічної продукції на всіх стадіях виробництва, що враховує вимоги до вирощування, виробництва, переробки, сертифікації, маркіровки, перевезення, зберігання і реалізації органічної продукції і спрямована на поліпшення основних показників стану здоров'я населення, охорону довкілля, забезпечення раціонального використання і відновлення грунтів і інших природних ресурсів.
За своєю суттю - це виробництво, що дозволяє виготовляти натуральні продукти з оздоровчими властивостямине руйнуючи (а зберігаючи і відновлюючи) природні ресурси. При такому виробництві застосовуються щадні технології вирощування сільгоспкультур і зменшується антропогенне навантаження на природу.
Органічне виробництво здійснюється згідно з Правилами, що стверджуються Кабміном. Вони містять вимоги до виробництва непереробленої органічної продукції рослинного походження (у тому числі грибів), тваринного походження; правила виробництва органічної продукції аквакультур; правила ведення органічного бджільництва; а також правила зберігання, переробки і інші.
Виробництво, здійснюване оператором органічного виробництва, вважається органічним тільки потім отримання відповідного сертифікату на виробництво.
При такому виробництві використання іонізуючого випромінювання, ГМО, а також гідропонного виробництва забороняється. Продукція робиться виключно з органічної сировини.
Законом також встановлені правила здійснення переходу на органічне виробництво: так званий "перехідний період"коли вимоги цього Закону починають застосовуватися до суб'єкта, бажаючого перейти на органічне виробництво і отримати відповідний сертифікат.
Передбачена і що відповідає маркіровка продукціїотриманою при органічному виробництві, зокрема, використовуватиметься логотип "органічний продукт".
Необхідність ухвалення цього Закону обумовлена зростаючим попитом на екологічно чисті продукти. Зараз близько 100 сільгосппідприємств в Україні працюють по таких принципах і сертифіковані відповідно до діючих міжнародних стандартів. Проте національна законодавча база, регулююча виробництво екологічно чистої сільгосппродукції, фактично, відсутній.