22 квітня 2011 року набуває чинності постанова Кабміну від 11 квітня 2011 роки № 384яким затверджений Порядок проведення конкурсу за визначенням приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства відносно об'єктів державної, комунальної власності і об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим.
Порядок визначає механізм підготовки і проведення з використанням принципів прозорості, об'єктивності і недискримінації конкурсу з визначення приватного партнера, визначення переможця конкурсу і укладення з ним відповідного договору.
Згідно з положенням, відносно об'єктів держвласності конкурс організовує Кабмін; об'єктів комунальної власності - місцеві ради; а відносно об'єктів, що належать АРК, - Рада міністрів АРК. Ці органи створюють конкурсну комісію.
Порядком встановлюються правила оголошення конкурсу, а також прийому заявок на участь в нім.
Не допускаються до участі в конкурсі претенденти, які :
- визнані банкротами або відносно яких порушена справа про банкрутство;
- перебувають у стадії ліквідації;
- мають прострочену заборгованість по зарплаті, податкам;
- контролюються один іншим, перебувають під загальним контролем або є пов'язаними особами;
- не відповідають кваліфікаційним вимогам;
- подали заявку, що не відповідає вимогам, встановленим Порядком.
Відносно кваліфікаційних вимог сказано, що до них відносяться:
- критерії, яким повинен відповідати претендент для виконання пов'язаних з державно-приватним партнерством інженерно-конструкторських, будівельних і експлуатаційних робіт, а також робіт по матеріально-технічному обслуговуванню;
- інформація про необхідні матеріали, технології, техніку і устаткування, людські ресурси і ін.;
- відомості про можливості управляти фінансовими активами і задовольняти фінансові потреби для цілей партнерства;
- інформація про управлінські і організаційні можливості, ділову репутацію і досвід.
Конкурсна комісія оцінює конкурсні пропозиції претендентів по технічних, фінансових, соціальних і іншим критеріям по десятибальній системі і визначає переможця. Після цього з переможцем конкурсу полягає договір про партнерство.
Цією ж постановою КМУ затверджений і Порядок проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства, який проводиться при визначенні приватного партнера.
Відмітимо, що Закон "Про державно-приватне партнерство" діє з 31 жовтня 2010 року. Під цим партнерством розуміється співпраця між державою Україна, АРК, місцевою владою і місцевим самоврядуванням і юрособами (окрім державних і комунальних підприємств) або фізособами-підприємцями, здійснюване на основі договору, у визначених Законом сферах (наприклад, розвідка і видобуток корисних копалин, охорона здоров'я, управління нерухомістю і інші).