Постановою Кабміну від 6 квітня 2011 року № 358 затверджені Порядок і правила обов'язкового страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового ушкодження або псування. Постанова ще не набула чинності, за загальним правилом, воно повинне почати діяти з моменту офіційної публікації.
Документ визначає умови, на підставі яких полягають договори обов'язкового страхування нерухомості, що є предметом іпотеки, від вказаних ризиків.
Предметом договору обов'язкового страхування являються майнові інтереси, що не суперечать закону і пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням іпотечним майном.
Страховим випадком визначена будь-яка подія, пов'язана з настанням страхових ризиків. Таких ризиків дванадцять і до них, зокрема, відносяться: стихійні лиха, пожежі, вибухи, аварії в системах тепло- і водопостачання, протиправні дії третіх осіб і інші.
Страхова сума за договором визначається у розмірі повної вартості майнаале не менше вартості, вказаній в іпотечному договорі. При цьому проводиться оцінка такого майна.
Розмір страхового тарифу визначається згідно з Методикою актуарних розрахунків, яка додається до документу (додаток 1).
Крім того, документом встановлені усі істотні умови договори, порядок його укладення, права і обов'язки сторін і інші питання, пов'язані з цим видом обов'язкового страхування.
Типовий договір страхування є додатком до цього документу.
Необхідно відмітити, що згідно пункту 35 ст. 7 Закону "Про страхування" страхування предмета іпотеки є обов'язковим. На практиці такий вид страхування давно вже існує на ринку. Проте порядок проведення цього виду страхування затверджується уперше.