Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набуває чинності Закон, що зобов'язує міжнародних перевізників перевіряти у пасажирів документи на в'їзд до країни

6 квітня 2011, 10:55
1075
0
Реклама

7 квітня 2011 року набуває чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно відповідальності перевізників, що здійснюють міжнародні пасажирські перевезення".

У цьому Законі передбачено внесення змін до ряду законодавчих актів для встановлення обов'язки перевізника перевірити перед початком міжнародного перевезення у пасажира документи, необхідні для в'їзду до держави дотриманняа також відповідальності за невиконання цього обов'язку.

Ці зміни внесені, у тому числі, в наступні нормативні акти:

- Повітряний кодекс;

- Кодекс торгового мореплавання;

- Закон "Про залізничний транспорт";

- Закон "Про автомобільний транспорт".

Крім того, істотною зміною є поширення норм Закону "Про відповідальність за повітряні перевезення пасажирів через державний кордон України без належних документів для в'їзду до України" також на залізничні, автомобільні і морські перевезення. При цьому встановлюються фінансові санкції, що застосовуються до перевізників, що здійснюють пасажироперевезення без належних документів для в'їзду до України або в іноземну державу.

При цьому сума штрафу збільшена (раніше за цим Законом штрафувалися тільки авіаперевізники, причому, тільки за пасажирів, без документів тих, що в'їжджають в Україну). Тепер штраф може скласти від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів за одного пасажира (тобто від 8500 до 17000 грн.).

Відмітимо, що раніше такий штраф для авіаперевізників складав від 220 до 250 неоподатковуваних мінімумів за одного пасажира (тобто від 3740 до 4250 грн.)

Необхідність ухвалення цього Закону обумовлена нормами Конвенції Ради Європи про заходи з протидії торгівлі людьми. Зокрема, ст. 7 цього міжнародного документу передбачений обов'язок Сторін Конвенції застосовувати законодавчі заходи по встановленню обов'язку перевізників перевіряти документи пасажирів на в'їзд до країни прибуття.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини