Учасники п'ятничного засідання громадської ради при Держкомітеті телебачення і радіомовлення затвердили поправки до ряду законів відповідно до Законом "Про доступ до публічної інформації". Цей документ буде поданий на розгляд Кабінету міністрів, після чого окремим законопроектом - у ВР.
Члени громадської ради одноголосно схвалили проект постанови Кабміну "Про порядок обнародування в мережі Інтернет публічної інформаціївиконавчій владі", що знаходиться у розпорядженні органів.
Проект пропонує вести офіційні веб-портали тільки українською мовою з можливістю перекладу мовами нацменшостей. На сайтах відомств повинна розміщуватися інформація про бюджетні витрати, цільові програми, держзакупівлі, тендери і вакансії, декларацію про прибутки держслужбовців I і II категорій і членів їх сімей.
Ініціативу доповнити проект постанови пунктом про обов'язкову інформаційну присутність державних органів у соціальних мережахтаких як Twitter і Facebookчлени громадської ради не підтримали.
Замголови комітету ВР з питань свободи слова і інформації Олена Бондаренко допускає, що активізувати роботу органів влади в Інтернеті буде скрутне: "Перше, що слід враховувати, ця наявність Інтернет-ресурсів : у нас у багатьох селищних і районних радах досі немає Інтернету. По-друге, це припускає додаткове навантаження для відомств по організації процесу. Також треба брати до уваги інерцію мислення багатьох чиновників, яким буде важко перебудуватися на нові принципи роботи".