4 квітня набуло чинності розпорядження Госфинуслуг від 16 грудня 2010 року № 969яким затверджена Інструкція по оформленню матеріалів про адміністративні правопорушення і накладення адміністративних стягнень в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.
Інструкцією встановлений порядок здійснення Госфинуслуг повноважень по залученню до адмінвідповідальності, віднесених до її компетенції.
Згідно ст. 244-16 КоАП Госфинуслуг уповноважена розглядати справи про адмінпорушення, пов'язані з порушенням законодавства, регулюючого финмеханизмы здійснення інвестицій у будівництво житла (ст. 166-13 КоАП), а також з невиконанням законних вимог посадовців Комісії (ст. 188-29 КоАП).
Крім того, згідно ст. 43 Закону "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг"здійснення операцій на ринках финуслуг без ліцензії; ненадання, несвоєчасне надання або надання недостовірних відомостей в Госфинуслуг; ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень і рішень Комісії також є адміністративними правопорушеннями.
Встановлено, що голова Госфинуслуг, його заступники, директори департаментів і глави територіальних управлінь Комісії уповноважені розглядати ці админдела і накладати стягнення від імені Комісії.
Розділом II Інструкції детально описаний порядок складання протоколу про админправонарушении, його реквізити, а також порядок розгляду адміністративної справи.
Зокрема, встановлено, що справа про адмінпорушення має бути розглянута у п'ятнадцятиденний термін з моменту отримання уповноваженим на розгляд справи обличчям протоколу і інших матеріалів справи.
Справа розглядається у присутності особи, що притягається до відповідальності. Виключенням є випадок, коли особа була належним чином повідомлена про розгляд справи і при цьому від нього не поступило клопотання про відкладення розгляду.
Постанова про накладення админвзыскания підлягає виконанню з моменту його винесення. Штраф має бути сплачений в п'ятнадцятиденний термін з моменту отримання постанови, а у разі оскарження - не пізніше 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Оскаржити постанову можна голові Госфинуслуг або до місцевого суду. Скарга може бути подана впродовж 10 днів з дня винесення постанови.
Необхідно відмітити, що усі зазначені в Інструкції терміни відповідають аналогічним термінам, встановленим в КоАП.
В цілому, Інструкція розвиває і конкретизує положення КоАП відносно розгляду справ про адміністративні правопорушення.