1 квітня 2011 року набуває чинності наказ Мінюсту від 17 березня 2011 року № 814/5яким внесені зміни в Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні.
У Правилах з'явилася нова норма про те, що у разі народження дитини не в установі охорони здоров'я держреєстрація народження проводиться на основі медичного свідоцтва про народження або медсправки про перебування дитини під спостереженням в лікувальній установі (форма 103-1/о). Форма довідки затверджена наказом Мінохоронздоров'я від 8 серпня 2006 роки № 1150/13024.
У зв'язку з набуттям чинності цього документу необхідно відмітити, що ще до видання цього наказу в ЗМІ з'явилася інформація з посиланням на наказ Мінюсту про те, що з нового року зареєструвати немовля, яке з'явилося на світ поза стінами пологового будинку, можна тільки через суд. ЛІГА :ЗАКОН повідомляла про це в матеріалі "Народжувати все-таки краще в пологовому будинку - простіше зареєструвати народження дитини". В даному випадку йшлося про тих, що набули чинності 10 січня цього року змінах до Правил.
Мінюст спростував цю інформацію і роз'яснив: насправді нічого не помінялося. У разі народження дитини не в пологовому будинку батьки і далі зможуть реєструвати дитину в загсі, принісши довідку про знаходження дитини лікувальної установи (форма №103-1/о) і заяву про факт і час народження дитини з підписами двох свідків. Єдина зміна - в РАГСах дітей, народжених удома і в пологовому будинку, заноситимуть в різні відомості.
Проте, як бачимо, Мінюст вирішив все-таки вирішив доповнити Правила відповідною нормою.