Міністерство юстиції винесло на обговорення до 15 квітня 2011 року проекти Адміністративно-процедурного кодексу і Закону "Про адміністративні послуги", опублікувавши на своєму офіційному веб-сайті.
Закон покликаний встановити загальні стани порядку надання фізичним і юридичним особам органами влади, місцевого самоврядування, їх бюджетними установами адміністративних послуг.
Админуслугами в проекті визначені: видача ліцензій, дозволів, документів на певні об'єкти (землю, будинок, механізми, устаткування і так далі) і операції з ними, реєстрація фактів, прав, суб'єктів, легалізація суб'єктів і актів (документів), акредитація, атестація, сертифікація, нострифікація, верифікація і інша діяльність, в результаті якої підтверджується юридичний статус особи (фізичного і юридичного) або об'єктів, що належать йому.
За загальним правилом админуслуги надаються безкоштовноокрім тих, платність яких прямо передбачена законом.
Цікаве положення проекту закону, яким допускається надання в приміщенні адміністративного органу так званих супутніх послуг (виготовлення копій, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, банківські послуги)що надаються за плату суб'єктами господарювання, визначати яких буде адміністративний орган.
Предмет регулювання проекту Адміністративно-процесуального кодексу ширший - він регламентує діяльність усіх органів і підприємств, уповноважених здійснювати владні управлінські функції. Іншими словами, це деякий кодекс про належну поведінку влади (у тому числі місцевих) у стосунках з громадянами і юридичними особами.
Під його дію підпадуть усі стосунки такого роду, окрім розгляду звернень, дізнання, слідства, оперативної діяльності, старанного виробництва, нотаріальної діяльності, застосування податкового і митного законодавства, тобто усього того, що регулюється спеціальними законами.