У листі Пенсійного фонду від 18 лютого 2011 року № 3116/03-30 розглядаються деякі питання нарахування ЕСВ.
Зокрема, ПФ повідомляє, що згідно частини 4 ст. 9 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" числення ЕСВ здійснюється виходячи з розміру ЕСВ, що діяв на день нарахування зарплати (доходу), на яку ЕСВ нараховується.
Далі ПФ приводить приклад розрахунку страхових внесків в ПФ і ЕСВ для випадку, коли співробітникові в грудні 2010 була нарахована зарплата і відпускні за грудень 2010 року і січень 2011, а в січні 2011 року йому була нарахована зарплата. Розрахунок зроблений окремо за кожен місяць, у відповідність з Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з підпунктом 4.3.2 Інструкцій застосування максимальної величини при нарахуванні ЕСВ на суми допомоги по тимчасовій втраті працездатності, оплати щорічної відпустки, період якої більше одного місяця, здійснюється окремо за кожен місяць.
Крім того, в листі розуміється питання визначення бази нарахування ЕСВ.
Фонд звертає увагу, що згідно з підпунктом 4.3.5 Інструкцій визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової зарплати, і інших заохочувальних і компенсаційних виплат при нарахуванні ЕСВ необхідно здійснювати згідно Інструкції за статистикою заробітної плати.
При цьому перелік видів виплат, на які не нараховується ЕСВ, затверджений постановою КМУ від 22 грудня 2010 року № 1170 (детальніше про цей документ см ЛІГА :ЗАКОН Кабмін затвердив перелік виплат, на які не нараховується єдиний соцвзнос).
До речі, про нормативно-правові акти, регулюючі питання ЕСВ див. матеріалЛІГА :ЗАКОН Єдиний соціальний внесок: нормативні акти, що набувають чинності 1 січня 2011 року.
Про усі найважливіші зміни у сфері фінансів і оподаткування читайте в професійному інформаційно-аналітичному виданні для бухгалтерів "БУХГАЛТЕР & ЗАКОН" у системах ЛІГА :ЗАКОН. ЛІГА :ЗАКОН - Ваш правильний вибір!