Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінфін розповів, як декларувати прибутки держслужбовців, отримані в 2010 році

16 березня 2011, 13:10
5373
0
Реклама

У листі Мінфіну від 1 березня 2011 роки № 31-21030-07-18/5702 розкриваються питання порядку декларування прибутків, отриманих в 2010 році держслужбовцями і особами, що претендують на заняття посади держслужбовця, а також суддями.

Мінфін повідомляє, що норми Податкового кодексу відносно декларування прибутків по новій уніфікованій формі, затвердженій Мінфіном, застосовуються до прибутків, отриманих після набуття чинності НК. Тобто перша декларація по уніфікованій формі повинна подаватися у 2012 році про прибутки, отримані в 2011 року.

Крім того повідомляється, що і оновлена редакція ст. 13 Закону "Про державну службу"якою передбачена подача претендентом на держслужбу довідки з ДПС про подану декларацію про майновий стан і прибутки (раніше в цій статті йшлося про подачу відомостей в порядку, встановленому Кабміном), набула чинності з початку 2011 року. Тобто ця норма теж повинна застосовуватися до прибутків, отриманих починаючи з 2011 року.

Таким чином, упродовж 2011 року судді, держслужбовці і особи, що претендують на заняття посади держслужбовця, при декларуванні прибутків, отриманих в 2010 році, повинні подати в ДПС декларацію про прибутки по старій формі (затвердженій наказом Мінфіну від 29 жовтня 2010 року № 1289 для суддів і наказом Мінфіну від 6 березня 1997 року № 58 для інших). Крім того кандидати в держслужбовці в поточному році можуть не надавати довідку про подачу декларації.

У теж час, держслужбовець, що отримував в 2010 році прибутки від особи, що не є податковим агентом, і іноземні прибутки, повинен подавати в ДПС декларацію про прибутки за формою, вказаною в Інструкції про оподаткування прибутків фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю.

Іншими словами, в цьому роз'ясненні Мінфін керувався принципом про зворотну силу законузакріпленим в ст. 58 Конституції. Згідно з цією нормою закони і інші нормативно-правові акти не мають зворотної сили, за винятком випадків відміни або пом'якшення відповідальності фізичної особи. Тобто дія норми починається з моменту набуття чинності нормативного акту і закінчується при втраті актом сили, а до події або факту застосовується той акт, який діяв в час коли подія або факт мали місце.

Також слід зазначити, що вказану позицію Мінфіну розділяє ДПС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини