Набув чинності наказ Центрального управління СБУ від 31 січня 2011 року № 35яким були затверджені такі нормативно-правові акти:
- Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності по розробці, виготовленню спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації;
- Порядок контролю за дотриманням вказаних Ліцензійних умов.
Слід зазначити, що окремим спільним наказом СБУ і Держкомпідприємництва від 31 січня 2011 роки № 7/34 було скасована дія аналогічних актівщо діяли в цій сфері.
Традиційно в Ліцензійних умовах встановлюються організаційні, кваліфікаційні, технологічні і інші вимоги до суб'єктів господарювання у сфері розробки, виготовлення і торгівлі вказаними спеціальними технічними засобами (далі - СТС).
Органом ліцензування є СБУ. Видача ліцензій здійснюється на основі заяви суб'єкта господарювання і прикладених до нього документів, передбачених ст. 10 Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" і п. 35 Переліку документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності.
Порівняльний аналіз старих і нових Ліцензійних умов дозволяє зробити висновок про те, що перелік документів, необхідних для отримання ліцензії дещо скоротився. Зокрема, віднині не треба подавати копії засновницьких документів; копії документів, що підтверджують рівень освіти і кваліфікації співробітників; анкетні дані фахівців.
Таким чином новий акт відповідає вимогам чинного законодавства в частині об'єму пакету документів, що надається, для отримання ліцензії.
Контролюючим органом в цій сфері є СБУ, що здійснює планові (план затверджується до 1 грудня року, передування плановому) і позапланові перевірки. Раніше контролюючим органом також був Держкомпідприємництва.
Основи для проведення позапланових перевірок викладені в Законах "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" і "Про основні начала державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Що діяв раніше Порядок контролю над дотриманням Ліцензійних умов не містив посилання на Закон "Про основні начала державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Більше того, основою для проведення перевірки називався вступ контролюючому органу заяви про порушення Ліцензійних умов, тоді як вказані Закони пропонують більше розширений перелік підстав для позапланових перевірок.
В цілому, прийняття нових документів було спрямоване на приведення регулювання цієї сфери у відповідність з чинним законодавством і на конкретизацію норм підзаконних нормативно-правових актів.