Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підписаний закон, що змінює порядок здійснення держзакупівель електроенергії і коммунуслуг. Коментар партнера ЮФ ILF

27 січня 2011, 11:00
3971
4
Реклама

Верховна Рада внесла зміни в ст. 2 Закони "Про здійснення державних закупівель" відносно закупівель товарів і послуг у сфері природних монополій і суміжних ринків (законопроект № 7502).

Тепер дія цього Закону не поширюється на закупівлі таких товарів (послуг):

- електрична енергія, її передача і розподіл;

- природний і нафтовий газ і послуги з його транспортування, розподілу і постачання;

- теплова енергія, її постачання і транспортування;

- послуги з централізованого опалювання, водопостачання і водовідведення.

27 січня Президент Віктор Янукович підписав цей Закон. В той же час, Глава держави доручив уряду розробити законопроект про окремий порядок держзакупівель у сфері природних монополій і суміжних ринків, який повинен відповідати європейській практиці.

Таке врегулювання має бути введене не пізніше за 1 квітня 2011 року.

ЕКСПЕРТНА ДУМКА

Сергій Сильченко: "Українські зміни Закону про держзакупівлі важливіші за європейську допомогу"

Партнер юридичної фірми ILF Сергій Сильченко дуже позитивно оцінив зміни, прокоментувавши для ЛІГА :ЗАКОН ухвалений Закон: "Всесвітній банк і Європейський Союз припинили фінансування проектів по наданню Україні консультаційної допомоги в розробці законодавства про державні закупівлі. Подібну реакцію Європи викликали спроби внести зміни до Закону України про держзакупівлі. Йдеться про ряд законопроектів, зокрема, про законопроект № 7502.

Згідно з прийнятим документом дія Закону "Про здійснення державних закупівель" не поширюється на придбання природного або нафтового газу, електроенергії, тепловій енергії, а також на купівлю комунальних послуг, зокрема, послуг централізованого опалювання і водопостачання. Вважаю, що подібна зміна несе економіці України більше користі, ніж шкоди.

Передусім, тому що чинний Закон про держзакупівлі передбачає дуже громіздкий механізм придбання життєво важливих товарів і послуг. А правила, які сформувалися сьогодні на ринках постачань енергоресурсів і надання комунальних послуг, багато в чому суперечать законодавству про держзакупівлі. Крім того, недопрацьовані деякі нормативно-правові акти, що забезпечують дію механізму Закону.

Усе це привело до того, що на початок 2011 року багато установ бюджетної сфери не змогли укласти договори на постачання комунальних послуг. Відповідно, під загрозу поставлено фінансове положення операторів цих послуг.

Не дивлячись на те, що міжнародні експерти називають ухвалення законопроекту № 7502 серйозним кроком назад на шляху України в ЄС, подібне нововведення слід тільки вітати".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини