Рахункова палата України виступає за збільшення плати за транзитне перевезення вантажів по території країни по автомобільних і залізних дорогах.
Як пояснює відомство, український кордон в середньому за добу перетинає майже 8 тис. транспортних засобів, з яких стягувався єдиний збір, у тому числі більше 2,8 тис. вантажних автомобілів і близько 4,7 тис. вагонів з вантажем. За весь час стягування єдиного збору (починаючи з 1 січня 2000 року) до держбюджету поступило всього 837 млн гривен. Об'єм надходжень єдиного збору в 2009 році в порівнянні з 2000-м виріс всього в 1,5 разу. В той же час об'єми імпорту товарів збільшилися в 3,3 разу.
Відмічено також, що за вказаний період сталося реальне скорочення надходжень єдиного збору до держбюджету з 17 млн євро (2000 р.) до 12,7 млн євро (2009 р.).
Ставка єдиного збору, в який входить транзитна рента за використання транспортної інфраструктури, з розрахунку на одиницю транспортного засобу складає 37 грн., або близько 3,7 євро.
Рахункова палата вказує на те, що в Україні ставки єдиного збору в пунктах пропуску через кордон не переглядалися з моменту їх введення і залишаються найнижчими серед країн Східної Європи і СНД.
Мінімальні ставки плати за проїзд по території країни за один день перебування в Польщі - 11,5 євро, в Азербайджані - 15,7 євро, Білорусі - 19,5 євро, Чехії - 20 євро.