Положення про процедуру застосування попереджувальних заходів відносно країн, які не виконують або неналежно виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у боротьбі з легалізацією (відмиванням) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму набуває чинності 20 вересня 2010 року.
Документ визначає процедуру застосування суб'єктами первинного фінансового моніторингу попереджувальних заходів до країн, що не виконують рекомендації (країни ризику), а також до клієнтам з цих країн.
Положенням наказано при створенні філій і відособлених підрозділів в країнах ризику здійснювати заходи, передбачені законодавством у сфері протидії відмиванню злочинних прибутків, або повідомляти Госфинмониторинг про неможливість цього у зв'язку із заборонами законодавства країни ризику.
Про клієнтів з країн ризику суб'єкти первинного финмониторинга повинні збирати інформацію про зміст їх діяльності, фінансовий стан і репутацію, перевіряти отриману від них інформацію на предмет повноти і достовірностіприділяти підвищену увагу операціям таких клієнтів.
Самими суб'єктами первинного финмониторинга можуть встановлюватися і інші попереджувальні заходи відносно таких країн і клієнтів. Суб'єкти мають право відмовитися від проведення финоперации (чи зупинити її проведення), що підлягає обов'язковому финмониторингу відповідно до Законом "Про попередження і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму".