Законом "Про судоустрій і статус суддів" внесені істотні зміни в розділ ХІІ - 2 ХПК "Перегляд судових рішень ВСУ".
Істотно змінилося право на оскарження у ВСУ. Тепер оскарженню підлягають тільки рішення судна, які розглядалися в касаційній інстанції. При цьому не можуть переглядатися визначення касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення на такі визначення можуть бути включені в заяву про перегляд судового рішення, визначеного в касації.
Підставами для перегляду судових рішень ВСУ віднині являються:
- неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих же норм матеріального права, внаслідок чого прийняті різні за змістом судові рішення в подібних правовідносинах;
- встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при рішенні справи судом.
Істотно змінилися і терміни подачі заяви про оскарження:
"Заява про переглядання судових рішень господарських судів подається протягом одного місяця з дня ухвалення суднового рішення господарського суду, щодо якого подане заяву про переглядання судових рішень господарських судів, або з дня ухвалення суднового рішення, на яку здійснюється посилання, на підтвердження підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексуякщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення суднового рішення, про переглядання якого подається заява.
Заява про переглядання судових рішень на підставах, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексуможе бути подана не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлене рішення міжнародною судновою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу залишкового".
В цілому, слід зазначити, що цей розділ ХПК піддався кардинальним змінам, які, у тому числі, торкнулися:
- вимог до заяви про перегляд судових рішень і порядку його подачі;
- процесуального порядку розгляду заяв.