ДПАУ у своєму Узагальнювальному податковому роз'ясненні, затвердженому наказом від 17 червня 2010 роки № 442 розглянула питання застосування норм Закону про ПДВ у частині особливостей виписки і надання Розрахунку коригування кількісних і якісних показників до податкової накладної.
Одним з порушених проблемних питань став облік коригування податкових зобов'язань на підставі Розрахунку коригування до накладної у податковій декларації по ПДВ. Суми податкових зобов'язань і кредиту постачальника і одержувача на підставі виписаного і отриманого Розрахунку коригування до накладної підлягають уточненню в одному звітному податковому періоді.
Збільшення або зменшення податкових зобов'язань або кредиту (у зв'язку зі зміною суми компенсації вартості поставлених товарів) відбиваються в рядку 8.3 або 16.2 податковій декларації по ПДВ залежно від змісту операції. При заповненні цих рядків обов'язковою є подача Розрахунку коригування сум ПДВ.
Якщо суми компенсації вартості зменшуються на користь постачальника, то він зменшує суму податкових зобов'язань за підсумками періоду, в якому відбувається перерахунок, і посилає одержувачеві розрахунок відкоригованого значення податку. Одержувач при цьому зменшує суму кредиту (якщо він зареєстрований як платник ПДВ на дату коригування і формував при отриманні товару кредит).
І навпаки, при збільшенні суми компенсації постачальникові, він збільшує суму зобов'язань, пересилає розрахунок відкоригованого значення податку одержувачеві, який (якщо є платником) збільшує суму податкового кредиту.
Доповнення № 1 до податкової декларації по ПДВ подається постачальником і одержувачем одночасноразом з їх деклараціями по ПДВ за підсумками податкового періоду, на який доводиться вступ Розрахунку коригування до одержувача.