Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Парламенті зареєстровано пакет законопроєктів щодо прожиткового мінімуму: що вони передбачають

Реклама

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив про реєстрацію в Парламенті пакета з чотирьох законопроєктів, які мають на меті зробити прожитковий мінімум реальним соціальним стандартом, а не формальною цифрою.

За словами Руслана Стефанчука, нині прожитковий мінімум використовується для всього - від розрахунку соціальних виплат до нарахування штрафів і посадових окладів, - через що втрачає своє головне призначення: допомагати тим, хто справді потребує підтримки.

Запропоновані зміни передбачають визначення прожиткового мінімуму як соціального стандарту, що реально гарантує базові умови життя, а також відокремлення його від невластивих функцій, таких як формування зарплат чиновників чи штрафів.

«Ми пропонуємо запровадити окремі показники для розрахунку зарплат, штрафів і зборів, щоб вони не впливали на розмір прожиткового мінімуму», - розповів Руслан Стефанчук.

Законопроєкт № 13466 передбачає замінити використання прожиткового мінімуму на базову (орудну) величину для визначення розмірів посадових окладів працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, органів місцевого самоврядування, державних службовців, працівників і посадових осіб державних органів, на яких не поширюється дія Закону "Про державну службу", перелік яких визначено частиною третьою статті 3 цього Закону. Передбачено, що розмір базової (орудної) величини для визначення розмірів посадових окладів має встановлюватись у законі про Державний бюджет України на відповідний рік за поданням Кабінету Міністрів. Набрання чинності зазначених законодавчих ініціатив передбачено з 1 січня 2026 року.

Законопроєкт № 13467 передбачає внесення змін до статті 135 Закону «Про судоустрій і статус суддів», а саме:

  • встановити базовий посадовий оклад судді у кратних значеннях базової (орудної) величини;

  • змінити положення статті 150 цього Закону, визначивши оклади дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя також у кратних значеннях;

  • доповнити прикінцеві положення Закону нормою про запровадження нових підходів до визначення окладів з 1 січня 2026 року.

Законопроєкт № 13468 передбачає внесення змін до частини третьої статті 585 Митного кодексу шляхом заміни згадки про прожитковий мінімум на базову (орудну) величину для визначення розміру посадового окладу посадових осіб митних органів.

Також передбачено, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2026 року, але не раніше дати набрання чинності законом, яким вводиться базова (орудна) величина в законодавство України.

Про законопроєкт № 13469 читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ.

Очільник українського Парламенту висловив переконання, що ухвалення цього пакета законів дасть змогу поступово підвищувати прожитковий мінімум відповідно до можливостей бюджету, зробить соціальні виплати більш чесними та поверне самому поняттю прожиткового мінімуму його початкову суть - «бути реальним соціальним стандартом».

За матеріалами пресслужби Апарату ВР

Нова LIGA360 - нові фішки для роботи із законодавством:

· Всі види джерел, щоб оцінити контекст: НПА, аналітика, судова практика, новини, реєстри та ін.

· Інноваційні інструменти аналізу: зворотні зв'язки документів 2.0, графічні зв'язки документів, смарт-фільтри та моніторинг надходжень.

Побачте всі переваги в дії, замовивши презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини