Генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив, що в Офісі Генпрокурора закінчили кількісний аудит кримінальних проваджень, які прямо чи опосередковано стосуються суб'єктів господарювання.
«І тут є проблеми. Останні дані дашборду - це 6249 кримінальних проваджень щодо суб'єктів господарювання, виявились в рази меншими за реальні дані аудиту, які становлять понад 20 тисяч проваджень. І всі вони підлягають перевірці», - повідомив Генпрокурор.
За словами Руслана Кравченка, результатом таких перевірок стануть такі кроки:
Перший. Провадження, які роками не розслідувалися і не містять об'єктивних даних, які підтверджують склад чи подію злочину, будуть неодмінно закриті в розумні строки за ст. 284 Кримінального процесуального кодексу.
Другий. У кримінальних провадженнях, у яких ще не зібрано достатніх доказів для прийняття законного рішення, будуть призначені необхідні експертизи для встановлення істини, результати яких і визначать долю цих проваджень.
«Водночас законний бізнес буде позбавлений неправомірного тиску та втручання у їх господарську діяльність. Численні безпідставні обшуки, виклики на допити для нібито встановлення обставин, які вже були встановлені, будуть зупинені. Кожна експертиза, надана стороною захисту, буде ретельно досліджена і перевірена в рамках розслідування», - наголосив Генеральний прокурор.
«Звертаюсь також і до бізнесу - ведіть відкриту комунікацію з правоохоронними органами. Надавайте свої докази, які неодмінно будуть враховані. Якщо експертизи не підтвердять наявність обставин, що перевіряються, ми приймаємо рішення за 284 КПК України, тобто закриваємо провадження і бізнес працює з чистою совістю. У разі якщо експертиза підтвердила позицію слідства - діємо по закону: закінчуємо розслідування і передаємо справу до суду», - зауважив Руслан Кравченко.
Третій. Кримінальні провадження, у яких вже є висновки експертиз чи особам повідомлено про підозру, будуть передані до суду.
«Ви маєте недовіру, сумніваєтеся щодо проведених експертиз, які підтвердили позицію слідства або прокурора? Жодних проблем, змагальність сторін у кримінальному процесі гарантована законодавством. Але наголошу: слідство - не змагання експертиз. В кримінальному провадженні експертизи відіграють вагому роль, але не є виключною підставою. Ключовими є законність, якість і кількість зібраних доказів в процесі досудового слідства», - резюмував Руслан Кравченко.
За повідомленням пресслужби Офісу Генерального прокурора
Хочете отримувати експертну аналітику з гарячих бізнес-питань? У LIGA360 є матеріали для всієї команди: для юристів, бухгалтерів, комплаєнс-фахівців та керівників. Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію.
Читайте також:
Процесуальні рішення щодо визначення повноважень слідчих і прокурорів: актуальні проблеми