Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Засвідчення форс-мажору у зовнішньоекономічній діяльності: ДПС і Торгово-промислова палата узгодили підходи

Реклама

Наявність сертифіката Торгово-промислової палати не є безумовною підставою для звільнення від відповідальності за порушення граничних строків розрахунків під час зовнішньоекономічної діяльності.

Представники Державної податкової служби, Торгово-промислової палати за участі регіональних ТПП під час зустрічі обговорили актуальні питання процедури засвідчення форс-мажорних обставин у сфері зовнішньоекономічної діяльності в умовах воєнного стану.

Сторони дійшли згоди: наявність сертифіката ТПП про форс-мажор не є безумовною підставою для звільнення платника від відповідальності.

Податкова служба під час перевірок оцінює:

  • реальність, надзвичайність і невідворотність обставин;

  • фактичний вплив таких обставин на можливість виконання конкретних договірних зобов'язань;

  • співвідношення строків дії форс-мажору зі встановленими НБУ граничними строками розрахунків.

Також зазначалось, що загального посилання на воєнний стан недостатньо. У сертифікаті повинно бути чітко вказано, як саме ці обставини вплинули на неможливість виконання конкретного договору і в який термін. Без цього документ може бути визнаний недостатнім доказом.

Підхід ДПС відповідає нормам валютного законодавства та підтверджений судовою практикою, зокрема постановами Верховного Суду у справах № 260/92/19, № 904/3886/21, № 922/854/21, № 240/25642/22, № 520/2941/24.

За повідомленням Державної податкової служби

Практичні матеріали із чіткими послідовностями дій: Мистецтво оборони, Алгоритми дій, База податкових знань. Замовте презентацію комплексного рішення LIGA360 для контролю інформаційних ризиків та ухвалення рішень і відкрийте більше можливостей.

Читайте також:

Ключові податкові ризики підприємства у 2025 році

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини